Program 5-7-9% zrównoważył ofertę cenową na rynku bankowym - Marczenko

Program 5-7-9% zrównoważył ofertę cenową na rynku bankowym - Marczenko

Ukrinform
Dzięki zainicjowanemu przez Prezydenta programowi „Dostępne kredyty 5-7-9%” państwo wspierało biznes w okresie kwarantanny i jednocześnie równoważyło ofertę cenową na rynku bankowym.

Według Ukrinformu minister finansów Serhyj Marczenko napisał o tym na Facebooku.

„Program 5-7-9% zrównoważył ofertę cenową na rynku bankowym, stworzył te same warunki cenowe dla wszystkich” – powiedział minister.

Według niego, pozwoliło to wszystkim ukraińskim bankom zaoferować swoim klientom akceptowalne warunki finansowania i restrukturyzacji zadłużenia w kontekście kryzysu koronawirusowego oraz utrzymać bazę klientów „bez znaczącego negatywnego wpływu na rentowność działalności operacyjnej”.

Jednocześnie banki z kapitałem ukraińskim konkurowały na równych zasadach z bankami z kapitałem zagranicznym.

Uczestnikami programu są 33 ukraińskie banki – przypomniał minister.

„W wielu krajach europejskich działania antykryzysowe zostały przedłużone do końca 2021 roku. Pracujemy nad aktualizacją programu i wsparciem dla potrzebujących tego przedsiębiorstw” – podsumował Marczenko.

Jak informował Ukrinform, dnia 1 lutego 2020 roku uruchomiono państwowy program „Dostępne kredyty 5-7-9%”. Według stanu na dzień 9 sierpnia 2021 roku, od początku programu, autoryzowane banki udzieliły kredytów na łączną kwotę 56,7 mld hrywien, z czego 909,4 mln hrywien w zeszłym tygodniu.

Według Ministerstwa Finansów, według wyników z 2020 roku przedsiębiorcy, którzy wzięli udział w programie „Dostępne kredyty 5-7-9%” zwiększyli kwotę płaconego podatku dochodowego do budżetu państwa o 19%, a wypłatę jednorazowej składki na ubezpieczenie społeczne - o 8%. Z programu skorzystało ponad 21,5 tysiąca przedsiębiorstw.

Według Ministerstwa Gospodarki dzięki programowi uratowano ponad 172 tysięcy miejsc pracy i utworzono ponad 19 tysięcy nowych miejsc, co pozwoliło firmom przetrwać kwarantannę.

prs


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2022 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-