Bank Światowy zainwestuje 211 milionów dolarów w ukraiński system energetyczny

Bank Światowy zainwestuje 211 milionów dolarów w ukraiński system energetyczny

Ukrinform
Ukraina z sukcesem zakończyła negocjacje z Bankiem Światowym w sprawie pozyskania 211 mln USD na realizację projektu inwestycyjnego „Ukrhydroenergo” w celu poprawy stabilności systemu energetycznego.

Według Ukrinformu poinformowała o tym służba prasowa Ministerstwa Energetyki.

„Oficjalnie zakończyliśmy proces negocjacyjny i podpisaliśmy protokół z negocjacji. Realizacja projektu pomoże poprawić niezawodność ukraińskiego systemu energetycznego, spełnić wymagania dotyczące pracy synchronicznej z sieciami europejskimi i zobowiązaniami międzynarodowymi w zakresie redukcji emisji gazów cieplarnianych” - powiedział pierwszy wiceminister energetyki Juryj Własenko.

Tak więc w ramach projektu „Ukraina - Zwiększenie stabilności systemu energetycznego dla integracji z europejską siecią energetyczną (Instalacja systemów hybrydowych do produkcji energii elektrycznej w PJSC „Ukrhydroenergo”)” planuje się pozyskać 177 mln USD z Banku Światowego i 34 mln USD z Funduszu Czystych Technologii. Rozpatrzenie pakietu gwarancji i umów finansowych przez Radę Dyrektorów Banku Światowego nastąpi do końca czerwca.

W szczególności projekt przewiduje instalację systemów magazynowania energii o mocy 197 MW w kijowskiej PSPP, kaniewskiej HPP, kremenczucka HPP, Kremenchugskaya i sredniodnieprowska HPP; elektrownie słoneczne o mocy 35,9 MW i 28 MW oraz baterie o mocy 15 MW w dniestrowskiej HPP.

Należy zauważyć, że taka aktualizacja zapewni operatorowi systemu przesyłowego - NEK „Ukrenergo” dodatkową rezerwę na utrzymanie odpowiedniej częstotliwości i rozszerzyć zakres automatycznej regulacji dla podtrzymania częstotliwości.

To z kolei jest konieczne dla zapewnienia niezawodnego i stabilnego funkcjonowania zintegrowanego systemu energetycznego Ukrainy, przestrzegania bezpieczeństwa operacyjnego i jakości energii elektrycznej.

prs


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2021 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-