W drugim kwartale gospodarka ukraińska wejdzie w trend stabilnego ożywienia - Szmyhal

W drugim kwartale gospodarka ukraińska wejdzie w trend stabilnego ożywienia - Szmyhal

Ukrinform
Premier Denys Szmyhal zapewnia, że ​​ukraińska gospodarka rozpocznie trwałe ożywienie w drugim kwartale tego roku.

Oświadczył to na posiedzeniu rządu 26 maja, podał korespondent Ukrinformu.

„Eksport ukraińskiej produkcji w pierwszych czterech miesiącach tego roku wzrósł o prawie 20%, czyli o trzy miliardy dolarów więcej niż przed rokiem ... Aktywną dodatnią dynamikę ożywienia gospodarczego obserwuje się i w działalności finansowej średnich i dużych firm. W pierwszym kwartale tego roku zauważono, że wyniki finansowe takich spółek są jednymi z najlepszych w ostatnich 5 latach, już w drugim kwartale tego roku wejdziemy w stabilny trend ożywienia gospodarczego” - powiedział Szmyhal.

Dodał, że w ostatnim czasie dla ukraińskich eksporterów otworzyło się 8 nowych rynków, w szczególności e krajach Afryki i Ameryki Południowej. Szmyhal podkreślił również, że wsparcie dla eksporterów przynosi efekty i zostanie wzmocnione, w szczególności za pośrednictwem Agencji Kredytów Eksportowych.

Jak informowaliśmy, w okresie styczeń-marzec 2021 roku w porównaniu do tego samego okresu w 2020 roku import towarów wzrósł o 11,0% do 15,02 mld USD, eksport o 12,0%, do 13,71 mld USD.

prs


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2021 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-