Rynek ziemi zacznie działać od 1 lipca - Szmyhal polecił przygotować dokumenty

Rynek ziemi zacznie działać od 1 lipca - Szmyhal polecił przygotować dokumenty

Ukrinform
Premier Denys Szmyhal polecił ministrowi polityki rolnej i żywności Romanowi Leszczenko przygotowanie wszelkich regulacji zapewniających funkcjonowanie rynku ziemi od dnia 1lipca.

Szmyhal napisał o tym w Telegramie po wynikach spotkania przygotowawczego z udziałem członków rządu, przedstawicieli Komisji Rady Najwyższej ds. Rolnictwa i Polityki Gruntowej, Kancelarii Prezydenta.

„Poleciłem ministrowi polityki rolnej Romanowi Leszczenko przygotowanie wszystkich dokumentów normatywnych niezbędnych do przeprowadzenia tej niezwykle ważnej dla każdego Ukraińca reformy” - napisał Szmyhal.

Przypomniał, że od dnia 1 lipca na Ukrainie zacznie funkcjonować pełnoprawny rynek ziemi.

Jak informował Ukrinform, dnia 31 marca 2020 roku Rada Najwyższa przyjęła ustawę „O zmianie niektórych aktów ustawodawczych Ukrainy w zakresie obrotu ziemią rolną”. Dokument przewiduje, że od lipca 2021 roku zniesione zostanie moratorium na sprzedaż gruntów rolnych, z wyjątkiem gruntów państwowych. Obywatele Ukrainy, wspólnoty terytorialne i państwo będą mogły nabywać grunty rolne na własność.

prs


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2021 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-