UkraineInvest i Polska Agencja Inwestycji podpisały memorandum - co zapewnia

UkraineInvest i Polska Agencja Inwestycji podpisały memorandum - co zapewnia

Ukrinform
Rządowy Urząd Ukrainy ds. Przyciągania i Wspierania Inwestycji (UkraineInvest) oraz Polska Agencja Inwestycji i Handlu (PAIH) podpisały Memorandum o wzajemnym zrozumieniu.

Dokument podpisał dyrektor wykonawczy UkraineInvest Serhij Ciwkacz i prezes PAIH Krzysztof Drynda 21 maja w Warszawie - poinformował Ukrinform, powołując się na służbę prasową rządu.

„UkraineInvest i PAIH połączyły siły, aby świadczyć usługi inwestycyjne polskim inwestorom na Ukrainie oraz ukraińskim inwestorom w Polsce. Współpraca z PAIH będzie sprzyjała realizacji wspólnych celów gospodarczych i inwestycyjnych, a co za tym idzie stworzy dogodne warunki do przyciągania zagranicznych inwestycji do gospodarki Ukrainy” - podkreślił Ciwkacz.

Strony uzgodniły wymianę informacji i idei na temat możliwości inwestycyjnych krajów. W szczególności UkraineInvest będzie nadal wspierać polskich inwestorów w rozwiązywaniu problemów, które mogą pojawić się podczas przygotowywania i realizacji projektów inwestycyjnych.

Urząd podkreślił, że Polska jest jednym z kluczowych partnerów handlowych i znajduje się w pierwszej dziesiątce inwestorów na Ukrainie. Według stanu na grudzień 2020 r. Całkowita kwota bezpośrednich inwestycji Polski w ukraińską gospodarkę wyniosła 837 mln USD, z czego 45% trafiło do przemysłu. Na Ukrainie zarejestrowano już około 3000 firm z polskim kapitałem.

Rządowy Urząd Ukrainy ds. Przyciągania i Wspierania Inwestycji (UkraineInvest) powstał w 2016 roku, aby wspierać inwestorów. Udziela praktycznych porad, pomaga w organizacji spotkań z przedstawicielami organów i instytucji rządowych, pomaga w rozwiązywaniu problemów pojawiających się podczas realizacji projektów inwestycyjnych. Od momentu powstania Urzędu udało się przyciągnąć i odblokować około 4 miliardy dolarów bezpośrednich inwestycji zagranicznych oraz rozwiązać ponad 120 problemów inwestorów.

Polska Agencja Inwestycji i Handlu (PAIH) to rządowa agencja rozwoju gospodarczego, której głównym zadaniem jest wspieranie polskich firm w ich działalności międzynarodowej oraz firm zagranicznych planujących rozwój biznesu w Polsce.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2021 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-