Ukraina i Polska podpisały dwa memorandum o współpracy w sferze biznesu

Ukraina i Polska podpisały dwa memorandum o współpracy w sferze biznesu

Ukrinform
W ramach XIII Międzynarodowego Forum „Polsko-Ukraińskie Dni Biznesu” w czwartek w Warszawie podpisano dwa porozumienia o współpracy.

Poinformował własny korespondent Ukrinformu.

W szczególności podpisano Memorandum o porozumieniu pomiędzy Radą Eksporterów i Inwestorów przy Ministerstwie Spraw Zagranicznych Ukrainy a Stowarzyszeniem Ukraińskiego Biznesu w Polsce. Podpisali go Ambasador Ukrainy w Polsce Andryj Deszczyca i Przewodniczący Rady Stowarzyszenia Jarosław Romańczuk.

W Warszawie podpisano także Memorandum o współpracy pomiędzy Biurem Przyciągania i Wspierania Inwestycji (UkraineInvest) a Stowarzyszeniem Ukraińskiego Biznesu w Polsce. Memorandum zostało podpisane przez dyrektora wykonawczego UkraineInvest Serhyja Cywkacza i przewodniczącego Rady Stowarzyszenia Jarosława Romańczuka.

Brał udział w „Polsko-ukraińskich Dniach Biznesowych” w Warszawie również wicepremier - minister transformacji cyfrowej Ukrainy Michaił Fiodorow, który wziął udział w forum internetowym, a także wiceminister spraw zagranicznych Ukrainy Wasyl Bodnar .

Jak informowaliśmy, Polska zajęła drugie miejsce jako największy partner handlowy i eksportowy Ukrainy (po Chinach) na świecie.

Według szefa wydziału gospodarczego Ambasady Ukrainy w Polsce Ihora Baraneckiego łączna wartość wymiany handlowej między Ukrainą a Polską w ubiegłym roku wyniosła 7,36 mld dolarów. Według niego, ambitnym celem Ukrainy jest osiągnięcie wolumenu dwustronnej wymiany handlowej z Polską na poziomie 10 miliardów dolarów i jest przekonany, że da się to osiągnąć w ciągu najbliższych 2-3 lat.

prs


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2021 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-