Ukraina może w tym roku zebrać jedne z najlepszych plonów

Ukraina może w tym roku zebrać jedne z najlepszych plonów

Ukrinform
Ukraiński Związek Zbożowy w swojej kwietniowej prognozie szacuje możliwe przyszłe zbiory zbóż i roślin oleistych w tym roku na 96,2 mln ton (w zeszłym roku zbiory wyniosły nieco ponad 84 mln ton).

Według Ukrinformu, poinformowała o tym służba prasowa UZZ.

Jak zauważyli analitycy zbożowi, dobre zimowanie wszystkich zbóż ozimych oraz sprzyjające warunki pogodowe zarówno dla siewu wiosennego, jak i dla dalszego wzrostu i wegetacji upraw przyczyniły się do podwyższenia prognozy plonów.

„Jeśli warunki pogodowe będą nadal sprzyjały zbiorom, to w tym roku Ukraina uzyska jedne z najlepszych plonów. Eksport w nowym sezonie może wynieść 59,8 mln ton zbóż i roślin oleistych, podczas gdy w obecnym, według prognozy UZZ , będzie to około 46,8 mln ton” - zauważyli eksperci.

UZZ szacuje przyszłe zbiory pszenicy na 27,7 mln ton (w roku 2020/2021 - 25,3 mln ton). Jednocześnie wycena eksportu pszenicy w nowym RG 2021/2022 wyniosła 21 mln ton. W porównaniu z bieżącym sezonem UZZ obniżyło wskaźnik eksportu pszenicy o 1,5 mln ton z 17,5 mln ton (określone w Memorandum pomiędzy odpowiednim ministerstwem i uczestnikami rynku) - do 16 mln ton ze względu na warunki rynkowe na świecie.

Zbiory kukurydzy w tym roku mogą osiągnąć 35,5 mln ton (w roku 2020/2021 - 30 mln ton), a eksport w nowym sezonie może osiągnąć 30 mln ton. W obecnym sezonie eksport kukurydzy nie przekroczy 22 mln ton. Wiadomo, że na początku tego roku uczestnicy rynku i odpowiednie ministerstwo uzgodnili w Memorandum maksymalny wolumen eksportu kukurydzy na poziomie 24 mln ton.

Tegoroczne zbiory jęczmienia według szacunków UZZ mogą wynieść 8,2 mln ton (w roku 2020/2021 - 8 mln ton), a eksport 4,2 mln ton, co jest zgodne z prognozą na bieżący sezon.

Przewiduje się, że zbiory słonecznika wyniosą 16,5 mln ton (podczas gdy w zeszłym roku było to tylko 12,9 mln ton) i jest to liczba porównywalna z rokiem 2019/2020, kiedy zbiory słonecznika wyniosły 16,3 mln ton.

prs


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2021 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-