Zełenski dał zielone światło na wznowienie przetargów w ramach Wielkiej Prywatyzacji, które zostały zawieszone na czas kwarantanny

Zełenski dał zielone światło na wznowienie przetargów w ramach Wielkiej Prywatyzacji, które zostały zawieszone na czas kwarantanny

Ukrinform
Prezydent Wołodymyr Zełenski podpisał Ustawę „O zmianie rozdziału V „Postanowienia końcowe i przejściowe” Ustawy Ukrainy „O prywatyzacji majątku państwowego i komunalnego” w sprawie wznowienia aukcji sprzedaży dużych obiektów prywatyzacyjnych”.

Jak podaje Ukrinform, poinformowano o tym na stronie internetowej głowy państwa.

„Pomimo kryzysu związanego z koronawirusem, nasz cel, jakim jest prywatyzacja przedsiębiorstw państwowych, które często są wyjątkowo nieefektywnie zarządzane i są wylęgarnią korupcji, pozostaje niezmieniony. Ponadto, aby zapewnić szybkie ożywienie gospodarcze po pandemii i wzrost dobrobytu naszych obywateli, musimy poprawić klimat biznesowy i stworzyć dogodne warunki do przyciągania inwestycji na Ukrainę” - powiedział Zełenski.

Zwraca się uwagę, że ustawa dopuszcza przygotowanie i przeprowadzenie wielkiej prywatyzacji na aukcjach, które zostały zawieszone z powodu restrykcji w związku z pandemią COVID-19 od marca 2020 roku.

Dokument przewiduje, że w okresie kwarantanny nie odbywają się aukcje ze spadkiem ceny wywoławczej, aukcje oparte na metodzie badania propozycji cenowych, a także prywatyzacja poprzez wykup na dużą skalę obiektów prywatyzacyjnych. Mienie państwowe może być sprzedane tylko na licytacji, na warunkach, w których wygrywa kupujący, który zaoferował najwyższą cenę i zobowiązał się do spełnienia warunków sprzedaży.

Ustawa wchodzi w życie następnego dnia po publikacji.

Jak informował Ukrinform, Rada Najwyższa uchwaliła Ustawę nr 1365-IX „O zmianie rozdziału V „Postanowienia końcowe i przejściowe” Ustawy Ukrainy „O prywatyzacji majątku państwowego i komunalnego” dnia 30 marca 2021 roku.

prs


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2021 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-