Na Ukrainie zasiano już ponad 2 miliony hektarów wczesnych upraw wiosennych

Na Ukrainie zasiano już ponad 2 miliony hektarów wczesnych upraw wiosennych

Ukrinform
Według stanu na dzień 22 kwietnia producenci rolni ze wszystkich regionów kraju wysiali zboża wczesnowiosenne i rośliny strączkowe na powierzchni 2121 tysięcy ha, co stanowi 28% planowanych areałów. W ciągu ostatniego tygodnia na Ukrainie zasiano 589 tysięcy hektarów upraw jarych.

Jak podał Ukrinform, poinformowała o tym służba prasowa Ministerstwa Gospodarki na Facebooku.

W szczególności w ciągu tygodnia większość prac polowych prowadzili producenci rolni w obwodzie czerkaskim - 100,1 tysięcy ha, w obwodzie połtawskim - 92,7 tysięcy ha i w obwodzie charkowskim - 79,8 tysięcy ha.

Wysiano: pszenicy - 157,5 tysięcy ha (89%); jęczmienia - 1,2 mln ha (87%); owsa - 152,5 tysięcy ha (79%); grochu - 208,7 tysięcy ha (89%).

W gospodarstwach z obwodów chersońskiego, odeskiego, donieckiego, czerkaskiego i mikołajewskiego zakończono w pełni siew zboża wczesnowiosennego i roślin strączkowych.

Ponadto pod uprawę buraków cukrowychprzeznaczono 144,4 tysięcy ha (64%), słonecznika 1,2 mln ha (19%), kukurydzy 386,6 tysięcy ha (7%).

Według wstępnych danych z regionów powierzchnia upraw rolniczych we wszystkich kategoriach gospodarstw na zbiory w 2021 roku ma mieścić się w granicach 28,1 mln ha, czyli o 378 tysięcy ha więcej niż w 2020 roku.

Zboża we wszystkich kategoriach gospodarstw powinny zajmować 15,5 mln ha, czyli 55% w strukturze powierzchni zasiewów, co odpowiada standardom optymalnego stosunku plonów w płodozmianie. Przewiduje się wysiew zbóż jarych na powierzchni 7,6 mln ha, słonecznika - 6,4 mln ha, soi - 1,4 mln ha, buraków cukrowych - około 223 tysięcy ha.

Według Państwowej Służby Statystycznej na powierzchni 7,96 mln hektarów zasiano zboża ozime.

prs


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2021 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-