Ukraina może zwiększyć eksport zboża do Chin 2-3-krotnie

Ukraina może zwiększyć eksport zboża do Chin 2-3-krotnie

Ukrinform
Ukraina może zwiększyć eksport zboża do Chin 2-3-krotnie

Ukraina może zwiększyć eksport zboża do Chin 2-3-krotnie.

Jak poinformował Ukrinform, stwierdził to prezes Ukraińskiego Związku Zbożowego (UGA) Nikołaj Gorbaczow po podpisaniu memorandum o strategicznej współpracy UGA z komitetem roboczym Chińskiego Stowarzyszenia Małych i Średnich Przedsiębiorstw, podano przez służbę prasowąUkraińskiego Stowarzyszenia Zbożowego.

„Do tej pory w obecnym sezonie zbożowym Ukraina wyeksportowała do Chin około 10 milionów ton zboża i mogłaby z czasem zwiększyć tempo eksportu 2-3-krotnie. Obecnie lwia część eksportu zboża do Chin to kukurydza i jęczmień. Aby otworzyć chiński rynek na ukraińską pszenicę, sorgo, groch i inne uprawy, konieczne jest podpisanie odpowiednich międzypaństwowych protokołów fitosanitarnych” - powiedział Gorbaczow.

Podkreślił, że Chiny są ważnym partnerem handlowym Ukrainy i jednym z największych odbiorców ukraińskiego zboża. Ukraina jest otwarta na współpracę i rozwój handlu między naszymi krajami.

Zwraca się uwagę, że memorandum, którego celem jest rozwój dwustronnej współpracy międzynarodowej w sektorze rolnym, powinno sprzyjać rozwojowi nowoczesnego handlu rolnego i projektów wspólnych parków przemysłowych. Strony uzgodniły powołanie Chińsko-Ukraińskiej Rady ds. Współpracy Międzynarodowej w Sektorze Rolnym w celu realizacji wspólnych projektów rolniczych obu krajów.

prs


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2021 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-