Narodowy Bank Ukrainy nie prowadzi sporu z MFW - Szewczenko

Narodowy Bank Ukrainy nie prowadzi sporu z MFW - Szewczenko

Ukrinform
Narodowy Bank zapewnia, że ​​nie ma sporów z Międzynarodowym Funduszem Walutowym w pracach nad osiągnięciem porozumienia na poziomie kadrowym (SLA) i dalszą współpracą w zakresie doskonalenia ustawodawstwa.

Według Ukrinformu, szef Narodowego Banku Kyrył Szewczenko napisał o tym na Facebooku.

„Wczoraj wieczorem odbyło się spotkanie z dyrektorem wykonawczym MFW Paulem Gilbersem i jego zastępcą Władysławem Raszkowanem. Rozmawialiśmy o ożywieniu ukraińskiej gospodarki w kontekście zaostrzania ograniczeń kwarantanny oraz strategicznych celach Narodowego Banku Ukrainy - ekologizacji systemu finansowego, wsparcie dla zrównoważonego finansowania i „zielonej gospodarce”. Nie ma sporów w pracach nad SLA i dalszą współpracą nad poprawą ustawodawstwa. Pan Gilbers zapewnił, że NBU może liczyć na jego wsparcie” - napisał Szewczenko.

Jak informowaliśmy, minister finansów Serhyj Marczenko powiedział, że Ukraina, zgodnie ze swoimi zobowiązaniami wobec MFW, zawęża zakres nierozwiązanych kwestii.

Jak podawał Ukrinform, dnia 9 czerwca 2020 roku MFW zatwierdził 18-miesięczny program stand-by dla Ukrainy na sumę 3,6 miliarda SDR (około 5 miliardów dolarów) z natychmiastową alokacją pierwszej transzy w wysokości 2,1 miliarda dolarów. Po wypłacie pierwszej transzy, były zaplanowane jeszcze cztery korekty programu, ale nie zostały one zrealizowane.

Dnia 30 marca szef ukraińskiego biura MFW Josta Lyngman powiedział, że dyskusje nad pierwszą korektą programu stand by dla Ukrainy wciąż trwają, pozostaje szereg kwestii, których termin trudno dziś przewidzieć.

Lyngman podkreślił, jak ważne jest utrzymanie reform przeprowadzanych przez Narodowy Bank Ukrainy i postęp w umacnianiu NBU przy jednoczesnym zabezpieczeniu go przed nadmierną presją zewnętrzną, mając jasny plan redukcji deficytu fiskalnego, rezygnację z kontroli nad cenami gazu i rozwiązanie problemu długiegoterminowego modelu branży elektroenergetycznej kraju, a także przestrzeganie zasady uczciwości organów antykorupcyjnych i wymiaru sprawiedliwości.

Jednocześnie dnia 19 kwietnia doradca prezydenta ds. gospodarczych Ołeh Ustenko poinformował, że Ukraina zmierza w kierunku otrzymania środków z Międzynarodowego Funduszu Walutowego, kolejna transza może być wypłacona do września.

prs


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2021 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-