Na Ukrainę można importować tlen techniczny dla szpitali bez podatku VAT

Na Ukrainę można importować tlen techniczny dla szpitali bez podatku VAT

Ukrinform
Gabinet Ministrów umieścił tlen techniczny na liście towarów kupowanych w celu zwalczania COVID-19 i których zakup jest zwolniony z podatku VAT.

Według Ukrinformu na portalu Uryadovy opublikowano odpowiedni dekret nr 343 z dnia 14 kwietnia.

Tak więc wcześniej na podanej liście znajdował się tylko tlen medyczny. Rząd zmienił to stanowisko, umożliwiając zakup czegoś więcej niż tylko tlenu medycznego.

Jak informowaliśmy, wcześniej Rada Ministrów zezwoliła na stosowanie tlenu technicznego w placówkach medycznych pod warunkiem, że jego wskaźniki jakości odpowiadają tlenowi medycznemu. Zgodność wskaźników musi być potwierdzona odpowiednim certyfikatem (protokołem) analizy wydanym przez akredytowane laboratorium kontroli jakości.

prs


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2021 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-