W marcu rezerwy walutowe Ukrainy spadły o 5%

W marcu rezerwy walutowe Ukrainy spadły o 5%

Ukrinform
Stanem na dzień 1 kwietnia 2021 roku rezerwy walutowe Ukrainy wynosiły 27,035 mld USD (równowartość), to jest o 5% mniej niż na początku marca.

Według Ukrinformu poinformowała o tym służba prasowa NBU.

„Według wstępnych danych stanem na dzień 1 kwietnia 2021 roku rezerwy walutowe Ukrainy wyniosły 27 035 mln USD (równowartość). W marcu zmniejszyły się o 5% ze względu na znaczne spłaty zobowiązań zewnętrznych i wewnętrznych państwa, które zostały częściowo skompensowane przez dochody z wymiany walut na korzyść rządu” - napisano w komunikacie.

O dynamice zapasów w marcu zadecydowały następujące czynniki.

Po pierwsze, istnieją operacje zarządzania długiem publicznym. Łączna wielkość płatności rządu za obsługę i spłatę długu publicznego w walutach obcych wyniosła prawie 1,3 mld USD (w ekwiwalencie). W szczególności 570,5 mln USD wydano na obsługę zewnętrznych obligacji rządowych (OWGZ), 325,2 mln USD - na obsługę i wykup krajowych obligacji rządowych (OWGZ), a resztę - na wypełnianie innych zobowiązań rządowych w walucie obcej. ... Dochody z wymiany walut z lokowania obligacji rządowych wyniosły 473,7 mln USD. Ponadto w marcu 508,2 mln USD (równowartość) wypłacono Międzynarodowemu Funduszowi Walutowemu.

Po drugie, aktualizacja wyceny instrumentów finansowych (ze względu na zmiany wartości rynkowej i kursów walutowych). W zeszłym miesiącu ich wartość spadła o 250,3 mln USD (równowartość).

Po trzecie, działalność Narodowego Banku Ukrainy na międzybankowym rynku walutowym. Rynek walutowy był praktycznie zbilansowany przez większość miesiąca. Ale w niektóre dni na rynku występowała nadwyżka podaży waluty obcej, co pozwoliło Narodowemu Bankowi uzupełnić rezerwy o 50,5 mln USD.

Jak podawał Ukrinform, stanem na dzień 1 marca 2021 roku, według wstępnych danych, rezerwy walutowe Ukrainy wynosiły 28,543 mld USD (ekwiwalent).

prs


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2021 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-