Gabinet Ministrów utworzył Narodowy Fundusz Inwestycyjny

Gabinet Ministrów utworzył Narodowy Fundusz Inwestycyjny

Ukrinform
Gabinet Ministrów Ukrainy zdecydował o utworzeniu „Narodowego Funduszu Inwestycyjnego” w celu wspierania dużych i społecznie ważnych projektów inwestycyjnych.

Według Ukrinformu poinformowała o tym służba prasowa Ministerstwa Gospodarki.

„Na polecenie Prezydenta Ukrainy rząd utworzył przedsiębiorstwo państwowe Narodowy Fundusz Inwestycyjny Ukrainy (Nacinvestfond) i zatwierdził jego statut. Odpowiednia decyzja zapadła na posiedzeniu Rady Ministrów 31 marca” - czytamy w oświadczeniu.

Zwraca się uwagę, że celem działalności „Narodowego Funduszu Inwestycyjnego” jest tworzenie sprzyjających warunków do realizacji dużych inwestycji i projektów o znaczeniu społecznym, rozwój międzynarodowej współpracy gospodarczej oraz wzrost konkurencyjności Ukrainy.

Według służby prasowej ministerstwa, zgodnie z zatwierdzonym Statutem, przedmiotem działalności przedsięwzięcia jest: przyciąganie i koncentracja środków finansowych na realizację projektów inwestycyjnych; finansowanie i realizacja priorytetowych projektów inwestycyjnych; przyciąganie inwestycji; przygotowanie inwestycji i innych projektów; zarządzanie nieruchomością zgodnie z prawem; tworzenie funduszy inwestycyjnych, uczestnictwo w funduszach inwestycyjnych; udział we wspólnych działaniach; udział w projektach o znaczeniu społecznym.

Jak podawał Ukrinform, Prezydent Wołodymyr Zełenski polecił Radzie Ministrów podjęcie działań zmierzających do utworzenia Narodowego Funduszu Inwestycyjnego. Świadczy o tym dekret nr 103/2021 z dnia 9 marca opublikowany na stronie internetowej Prezydenta.

29 marca pod przewodnictwem Premiera Denysa Szmyhala odbyło się spotkanie internetowe poświęcone utworzeniu Narodowego Funduszu Inwestycyjnego, zgodnie z dekretem Prezydenta Ukrainy.

prs


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2021 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-