Ponad połowa działań w ramach mapy drogowej rozwoju sektora finansowego została zakończona - NBU

Ponad połowa działań w ramach mapy drogowej rozwoju sektora finansowego została zakończona - NBU

Ukrinform
Ponad połowa działań z mapy drogowej Strategii rozwoju sektora finansowego Ukrainy do 2025 roku została zakończona lub jest realizowana zgodnie z zatwierdzonym harmonogramem.

Według Ukrinformu, poinformowała o tym służba prasowa NBU.

Zwraca się uwagę, że Narodowemu Bankowi Ukrainy, Krajowej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd, Ministerstwu Finansów, Funduszowi Gwarancji Depozytów Osobistych oraz Krajowej Komisji Usług Finansowych w 2020 roku udało się dokonać postępów w realizacji Strategii rozwoju Sektora Finansowego Ukrainy do 2025 roku, zaprezentowanej opinii publicznej w styczniu ubiegłego roku.

Pomimo wpływu globalnej pandemii COVID-19 ponad połowa harmonogramu wdrażania dokumentu została ukończona lub jest realizowana zgodnie z zatwierdzonym harmonogramem. Kluczowymi osiągnięciami roku 2020 w ramach realizacji Strategii są zachowanie stabilności finansowej w kraju, rentowność i efektywność sektora bankowego w minionym roku, pomyślne przeniesienie funkcji nadzorowania pozabankowego rynku finansowego z Krajowej Komisji Usług Finansowych na Narodowy Bank Ukrainy i Krajową Komisję Papierów Wartościowych i Giełd, uproszczenia procedur zdalnej identyfikacji i weryfikacji klientów banku posiadających paszport cyfrowy w aplikacji mobilnej Dyja oraz możliwość korzystania z niego podczas transakcji gotówkowych w bankach.

„Narodowy Bank Ukrainy wraz z innymi organami nadzoru finansowego będzie kontynuował realizację naszej wspólnej wizji przyszłego rozwoju ukraińskiego ekosystemu finansowego. Będziemy wdrażać reformy na szeroką skalę we wszystkich segmentach sektora finansowego: na rynku bankowym, sektorze pozabankowych instytucji finansowych, na rynkach kapitałowych, tak aby do 2025 roku uzyskać przejrzysty, konkurencyjny, efektywny i innowacyjny sektor finansowy oraz sprawić, by usługi finansowe były wyższej jakości, tańsze, bezpieczniejsze i wygodniejsze dla Ukraińców” - powiedział prezes Narodowy Bank Ukrainy Kyrył Szewczenko.

Jednak, jak zauważa NBU, rok 2020 przyniósł nowe wyzwania i zadania dla systemu finansowego Ukrainy. Dlatego też organy nadzoru finansowego opracowały zestaw zmian mających na celu rozszerzenie mapy drogowej realizacji Strategii, które muszą być adekwatne do warunków i aktualnego stanu rozwoju rynku. W szczególności aktualizacja dokumentu pozwoli na lepsze zapewnienie realizacji celów Strategii w zakresie promocji akcji kredytowych dla gospodarki, skutecznej regulacji sektora finansowego i poprawy podejść nadzorczych, w szczególności rozwiązania kwestii stabilności finansowej Funduszu Gwarancyjnego.

prs


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2021 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-