Ukraina może produkować 5,5 miliarda metrów sześciennych wodoru rocznie

Ukraina może produkować 5,5 miliarda metrów sześciennych wodoru rocznie

Ukrinform
Ukraina może wyprodukować średnio 5,5 miliarda metrów sześciennych  „zielonego” wodoru rocznie.

Według Ukrinformu informuje o tym Państwowa Agencja Efektywności Energetycznej i Oszczędności Energii.

„Zgodnie z założeniami Strategii Energetycznej Ukrainy do 2035 roku dotyczącej ustalenia mocy elektrowni wiatrowych i słonecznych, średnia roczna produkcja „zielonego” wodoru może osiągnąć 5,5 mld metrów sześciennych. Wśród zalet stosowania „zielonego” wodoru: zapewnienie elastyczności systemu elektroenergetycznego; dekarbonizacja przemysłu i sektora transportu; długoterminowe magazynowanie energii elektrycznej” - podano w oświadczeniu.

Państwowa Agencja Efektywności Energetycznej zwraca uwagę, że w celu przygotowania Strategii rozwoju energetyki wodorowej na Ukrainie do 2050 roku ważne jest wypracowanie kwestii legislacyjnych dotyczących produkcji i magazynowania wodoru, stworzenie zachęt dla biznesu, wdrożenie pilotażowego projektu dla produkcja takiego paliwa i rozwój odpowiedniej infrastruktury. Agencja oczekuje, że rozwój energetyki wodorowej przyczyni się do aktywizacji działalności innowacyjnej i inwestycyjnej, wzmocnienia gospodarki, zwiększenia konkurencyjności ukraińskich przedsiębiorstw, niezależności energetycznej oraz poprawy sytuacji klimatycznej na Ukrainie.

Jak informowaliśmy, Minister Ochrony Środowiska i Zasobów Naturalnych Roman Abramowski uważa, że ​​strefa wykluczenia w Czarnobylu może przyciągnąć inwestycje w produkcję „zielonego” wodoru i energii odnawialnej.

Ministerstwo Energetyki rozważa kilka opcji transportu ukraińskiego wodoru do Europy - aż po długoterminowe wykorzystanie infrastruktury regionalnej i transportowej gazociągów.

W 2020 roku Unia Europejska zatwierdziła Strategię wodorową dla Europy neutralnej klimatycznie do 2050 roku, w której w szczególności Ukraina jest identyfikowana jako partner priorytetowy ze względu na jej potencjał do produkcji „zielonego” wodoru oraz dostępność infrastruktury podłączonej do UE. prs


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2021 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-