Szmyhal wezwał EBOR do udziału w nowych projektach na Ukrainie

Szmyhal wezwał EBOR do udziału w nowych projektach na Ukrainie

Ukrinform
Premier Denys Szmyhal wezwał Europejski Bank Odbudowy i Rozwoju do udziału w realizacji nowych projektów na Ukrainie.

Według Ukrinformu, szef rządu napisał o tym na Twitterze po spotkaniu z szefową Europejskiego Banku Odbudowy i Rozwoju Odile Renault-Basso.

„Gratulujemy Odile Renault-Basso. Doceniamy znaczące wsparcie udzielone przez EBOiR. Liczymy na dalszą konstruktywną współpracę i zapraszamy EBOiR do udziału w realizacji nowych projektów na Ukrainie” - powiedział Szmyhal.

Jak informował wcześniej Ukrinform, 22 marca na Ukrainę przybyła prezes EBOiR Renault-Basso. Prezydent Wołodymyr Zełenski spotkał się z nią w poniedziałek i zapewnił ją o zaangażowaniu w prace nad poprawą efektywności energetycznej i klimatu inwestycyjnego.

Ukraina jest jednym z trzech głównych obszarów działalności inwestycyjnej EBOiR. Tylko w ciągu ostatnich dwóch lat bank przeznaczył 2 mld euro na wsparcie gospodarki kraju.

prs


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2021 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-