Biuro Bezpieczeństwa Gospodarczego będzie mogło zacząć pracę nie wcześniej niż za pół roku - szef GFS

Biuro Bezpieczeństwa Gospodarczego będzie mogło zacząć pracę nie wcześniej niż za pół roku - szef GFS

Ukrinform
Po wejściu w życie ustawy o Biurze Bezpieczeństwa Gospodarczego (BEB) zacznie ono pracę nie wcześniej niż za sześć miesięcy.

Jak donosi korespondent Ukrinformu, powiedział to podczas internetowego spotkania z przedstawicielami Europejskiego Stowarzyszenia Biznesu przewodniczący Państwowej Służby Podatkowej (GFS) Wadym Melnyk.

„Zanim BEB zacznie funkcjonować, minie sześć miesięcy, aby co najmniej 30% personelu rozpoczęło pracę” - powiedział Melnyk.

Dodał, że po podpisaniu przez Prezydenta Ukrainy ustawy „O Biurze Bezpieczeństwa Gospodarczego Ukrainy” Państwowa Służba Skarbowa przeniesie swoje funkcje do nowo powstałego organu.

Jak podawał Ukrinform, pod koniec stycznia 2021 roku Rada Najwyższa przyjęła w drugim czytaniu i w całości projekt ustawy „O Biurze Bezpieczeństwa Gospodarczego Ukrainy”, która m.in. przewiduje przekazanie uprawnień badania przestępstw gospodarczych przez SBU, GFS i innych służb nowo utworzonemu organowi . Ustalono, że w Biurze może pracować nie więcej niż 4 tysiące pracowników. Rekrutacja pracowników przewidziana jest na zasadach konkursu.

Zgodnie z ustawą do kompetencji Biura należeć będzie w szczególności: prowadzenie czynności operacyjno-rozpoznawczych oraz czynności przygotowawczych w ramach jurysdykcji; wyszukiwanie informacji i praca analityczna mająca na celu identyfikację i eliminację przyczyn i warunków sprzyjających popełnianiu przestępstw podlegających jurysdykcji śledczej Biura Bezpieczeństwa Gospodarczego.

prs


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2021 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-