Wielka prywatyzacja w pierwszej połowie roku może uzupełnić budżet o ponad 9 miliardów - FMPU

Wielka prywatyzacja w pierwszej połowie roku może uzupełnić budżet o ponad 9 miliardów - FMPU

Ukrinform
Pod warunkiem zniesienia zakazu prywatyzacji na dużą skalę, w pierwszej połowie 2021 roku Fundusz Mienia Państwowego Ukrainy może wystawić na aukcji dwa lub trzy obiekty, których sprzedaż zapewni budżetowi ponad 9 mld hrywien.

Dmytro Senniczenko, prezes Funduszu Mienia Państwowego, powiedział to w Ukrinformie podczas konferencji prasowej „Publiczne podpisanie memorandum o współpracy Funduszu Mienia Państwowego Ukrainy i Ukraineinvest”.

„Jeśli Rada Najwyższa zniesie zakaz przeprowadzania aukcji, w pierwszej połowie roku możemy mieć dwie lub trzy aukcje, a dochody budżetu przekroczą 9 miliardów hrywien” - powiedział Senniczenko.

Jak podawał Ukrinform, 4 lutego Rada Najwyższa w pierwszym czytaniu poparła ustawę o odblokowaniu wielkiej prywatyzacji. Na początku kryzysu związanego z koronawirusem Rada Najwyższa zmieniła ustawę o prywatyzacji, zakazując przygotowywania i przeprowadzania dużych przetargów prywatyzacyjnych.

W 2021 roku Fundusz Mienia Państwowego planuje otrzymać z prywatyzacji 12 mld UAH.

prs


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2021 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-