Kryklij zapowiedział w 2021 roku budowę europejskiego połączenia kolejowego na odcinku Kijów - Lwów - granica

Kryklij zapowiedział w 2021 roku budowę europejskiego połączenia kolejowego na odcinku Kijów - Lwów - granica

Ukrinform
Na Ukrainie w tym roku rozpocznie się realizacja projektu europejskiej sieci kolejowej o prędkości ponad 250 km / h na odcinku Kijów - Lwów - granica.

Minister infrastruktury Władysław Kryklij powiedział to podczas ogólnoukraińskiego forum „Ukraina 30. Infrastruktura” - informuje korespondent Ukrinformu.

„Projekt kolei dużych prędkości - budowa toru Euro według europejskich standardów o średniej prędkości 250 km / h i więcej – rozpoczniemy budowę w tym roku. W sumie są to cztery odcinki o łącznej długość prawie 2000 kilometrów. Pierwszy odcinek to Kijów - Lwów - granica, 896 km, i jeden z etapów zaczniemy budować już w tym roku” - powiedział Kryklij.

Według niego ten projekt ma być realizowany przy zaangażowaniu partnerów międzynarodowych.

Jak informowaliśmy, Ministerstwo Infrastruktury w 2021 roku rozpocznie prace nad projektem realizacji na Ukrainie sieci kolejowej o europejskim formacie (1435 mm), do 2025 roku planowana jest integracja z siecią Euro.

prs


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2021 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-