W 2020 roku wpływy do budżetu z kijowskiego Urzędu Celnego wzrosły o prawie 3%

W 2020 roku wpływy do budżetu z kijowskiego Urzędu Celnego wzrosły o prawie 3%

Ukrinform
Kijowski Urząd Celny w 2020 roku zapewnił ponad 115,2 mld UAH wpływów do budżetu.

Ukrinform został o tym poinformowany przez służbę prasową kijowskiej Służby Celnej.

W 2020 roku przedsiębiorcy prowadzący działalność importowo-eksportową w strefie działalności kijowskiej Służby Celnej wpłacili do budżetu Ukrainy 115,2 mld hrywien. Pomimo ogólnego spadku zagranicznej działalności gospodarczej w związku z lockdownem i kwarantanną, jest to o 2,9% więcej niż wpływy z płatności celnych w 2019 roku. W kontekście poszczególnych środków budżetu państwa opłaty celne administrowane przez kijowską Służbę Celną uplasowały się następująco: do funduszu ogólnego budżetu państwa - 110,3 mld UAH, do specjalnego funduszu - 4,9 mld UAH. Indykatywny wskaźnik płatności celnych ustalony na 2020 rok został zrealizowany na poziomie 89,4%.

Po wiosenno-letniej recesji jesienią zaczęła się ożywać zagraniczna aktywność gospodarcza. A już grudzień, zgodnie z kijowskimi zwyczajami, charakteryzował się szybkim wzrostem opłat celnych. I tak w ubiegłym miesiącu kijowski Urząd Celny zgromadził kwotę 12,7 mld hrywien wpłaconych przez podmioty zagranicznej działalności gospodarczej na obszarze działania kijowskiego Urzędu Celnego (obwody kijowski, żytomierski i czerkaski, a także miasto Kijów). Przekroczyła ona skorygowaną orientacyjną stawkę opłat celnych o 17,9%.

prs


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2021 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-