MFW będzie współpracował z Ministerstwem Finansów w zakresie zarządzania ryzykiem fiskalnym

MFW będzie współpracował z Ministerstwem Finansów w zakresie zarządzania ryzykiem fiskalnym

Ukrinform
Eksperci z Międzynarodowego Funduszu Walutowego zgodzili się kontynuować współpracę z Ministerstwem Finansów przy tworzeniu systemu zarządzania ryzykiem fiskalnym.

Poinformował Ukrinform, zsyłając się na służbę prasową Ministerstwa Finansów.

W Ministerstwie Finansów od dnia 30 listopada do 15 grudnia 2020 roku pracowała misja techniczna MFW zajmująca się ryzykiem fiskalnym i gwarancjami. Głównym zadaniem misji była ocena wyników pracy Ministerstwa Finansów we wskazanych obszarach oraz spotkania z głównymi interesariuszami. W trakcie prac misji odbyły się spotkania z przedstawicielami Ministerstwa Gospodarki, Ministerstwa Energetyki, NBU, Funduszu Mienia Państwowego Ukrainy oraz innych resortów, na których omawiano kwestie wpływu ryzyk fiskalnych na budżet państwa w odpowiednich obszarach działalności.

Odbyły się również spotkania z przedstawicielami siedmiu przedsiębiorstw państwowych, w szczególności Naftohazu Ukraina, Ukrzaliznycy, Państwowego Przedsiębiorstwa Energoatom, Ukrenergo. Tematem tych spotkań były wyniki działań firm w bieżącym roku, problemy i zagrożenia, które mogą wpłynąć na wskaźniki budżetu państwa, podjęcie w odpowiednim czasie działań mających na celu ich minimalizację, a także perspektywy rozwoju spółek Skarbu Państwa.

W wyniku spotkań eksperci misji MFW zwrócili uwagę na imponujący postęp Ministerstwa Finansów w rozwoju systemu zarządzania ryzykiem fiskalnym na Ukrainie oraz wyrazili gotowość dalszego wsparcia technicznego dla Ministerstwa Finansów, w szczególności w zakresie przygotowania informacji o ryzykach fiskalnych włączenie do dołączenia ich do dokumentacji budżetowej, przeprowadzenie testów warunków skrajnych działalność podmiotów gospodarczych, ocena ryzyk fiskalnych przy udzielaniu gwarancji rządowych oraz przygotowywanie rekomendacji minimalizujących ryzyka fiskalne.

Na podstawie wyników ostatniego spotkania przedstawicieli misji z ministrem finansów Ukrainy Serhijem Marczenką, które odbyło się 14 stycznia 2021 roku, osiągnięto porozumienie o dalszej ścisłej współpracy w zakresie zarządzania ryzykiem fiskalnym na Ukrainie.

prs


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2021 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-