Prawie 550 tysięcy miejsc pracy uratowano dzięki programom wsparcia biznesu - Szmyhal

Prawie 550 tysięcy miejsc pracy uratowano dzięki programom wsparcia biznesu - Szmyhal

Ukrinform
Premier Denys Szmyhal powiedział, że dzięki rządowym programom wspierania biznesu w 2020 roku udało się uratować prawie 550 tysięcy miejsc pracy.

Jak podaje Ukrinform, poinformował o tym szef rządu na Facebooku.

„Jeśli chodzi o sytuację na rynku pracy w 2020 roku. Dzięki rządowym programom wsparcia przedsiębiorstw uratowano prawie 550 tys. miejsc pracy. Kluczową rolę odegrał tu program częściowego bezrobocia, w ramach którego pomoc państwa dla przedsiębiorstw wyniosła ponad 3 mld hrywien. Ponadto dzięki wsparciu rządu w 2020 roku zatrudniono ponad 600000 Ukraińców”- napisał Szmyhal.

Według niego w grudniu 2020 roku do budżetu państwa wpłynęło o 32 mld hrywien więcej niż w tym samym miesiącu 2019 roku. Urząd Celny w grudniu zebrał o 23,5% więcej niż planowano, a Urząd Skarbowy - o 28,8% więcej. Ogółem budżet państwa na rok 2020 został wykonany w 101,5%.

Mówiąc o wynikach programu przystępnych pożyczek 5-7-9, premier zaznaczył, że stanem na czerwiec 2020 roku, kiedy program funkcjonował już od 4 miesięcy, udzielono pożyczek na sumę ponad 500 mln hrywien.

„Następnie zaktualizowaliśmy zasady i instrumenty w ramach tego programu. A od lipca (przez okres 6 miesięcy) udzielono dostępnych kredytów na sumę ponad 16 miliardów hrywien. To fantastyczny wynik w kryzysowym roku. A to realna pomoc dla tysięcy firm w całym kraju” - podkreślił Szmyhal.

Szef rządu zaznaczył, że w pierwszym tygodniu 2021 roku wydano dostępnych pożyczek na kwotę ponad 900 mln hrywien. „Dlatego w 2021 roku tanie pieniądze dla MŚP staną się kolejnym narzędziem szybkiego ożywienia gospodarczego i zwiększenia liczby miejsc pracy” - powiedział premier.

Dodał, że zgodnie z prognozą rządu w 2021 roku realne przeciętne płace wzrosną o około 13%.

prs


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2021 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-