Obroty handlowe między Ukrainą a Chinami w 2020 roku osiągną nowy rekord - ambasada

Obroty handlowe między Ukrainą a Chinami w 2020 roku osiągną nowy rekord - ambasada

Ukrinform
Ambasada Ukrainy w Chinach przewiduje, że obroty handlowe między krajami w 2020 roku osiągną nowy rekord.

Według Ukrinformu poinformowała o tym służba prasowa ambasady z okazji 29 rocznicy nawiązania stosunków dyplomatycznych między oboma krajami.

„Na przestrzeni lat stosunki między Ukrainą a Chinami z poziomu krajów przyjaznych osiągnęły poziom partnerstwa strategicznego. Chiny pewnie zajmują pierwszą pozycję w rankingu największych partnerów handlowych Ukrainy. W 2019 roku handel między naszymi krajami wyniósł 13 mld dolarów. W 2020 roku jego wolumen powinien osiągnąć nowy rekord” - podano w wiadomości.

W ambasadzie podkreślono, że ​​Ukraina wysoko ceni strategiczne partnerstwo z Chinami i jest zainteresowana wykorzystaniem potężnego potencjału współpracy bilateralnej, w szczególności w realizacji globalnej inicjatywy „Pas gospodarczy Wielkiego Jedwabnego Szlaku”, realizacji wspólnych, zakrojonych na szeroką skalę projektów z zakresu ochrony zdrowia, inwestycji i infrastruktury, rozwoju innowacyjnych technologii, rozwoju rolnictwa, zwiększenia wymiany humanitarnej.

„Nie ma wątpliwości, że pozytywne doświadczenia współpracy dwustronnej gromadzone przez lata będą nadal przyczyniać się do rozwoju współpracy ukraińsko-chińskiej we wszystkich dziedzinach z korzyścią dla narodów obu krajów” - zaznaczono w ambasadzie.

Ukraina i Chińska Republika Ludowa obchodzą 4 stycznia 2021 roku 29 rocznicę nawiązania stosunków dyplomatycznych między oboma krajami.

prs


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2021 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-