Umowa o wolnym handlu wzmocni gospodarki Ukrainy i Turcji – ambasador

Umowa o wolnym handlu wzmocni gospodarki Ukrainy i Turcji – ambasador

Ukrinform
Umowa o wolnym handlu między Turcją a Ukrainą, znajdująca się od kilku lat na końcowym etapie, będzie korzystna dla obu stron i wzmocni gospodarki obu krajów.

Ambasador Nadzwyczajny i Pełnomocny Republiki Turcji na Ukrainie Yagmur Ahmet Güldere powiedział to w wywiadzie dla Ukrinformu.

„Nastąpi okres adaptacji. Ale potem oczywiście to sprawi, że nasze gospodarki będą silniejsze, stabilniejsze i bardziej konkurencyjne, a także stanie się narzędziem, które pomoże przyciągnąć inwestorów z obu stron nie tylko do handlu, ale także do wzajemnych inwestycji, wymiany technologii, wspólnej produkcji” - powiedział ambasador .

Przypomniał, że w 1995 roku Turcja podpisała porozumienie o unii celnej z Unią Europejską, a wiele osób w kraju prorokowało „czarne scenariusze” przewidujące zniszczenie i upadek tureckiej gospodarki, zanik poszczególnych sektorów, bezrobocie.

„Ale patrząc na dzisiejszą gospodarkę turecką, widać, że eksportujemy towary high-tech na najbardziej konkurencyjne rynki, w tym do Stanów Zjednoczonych i UE. Wynika to częściowo z konkurencyjności, jaką osiągnęliśmy w wyniku porozumienia o unii celnej ”- powiedział Yagmur Ahmet Güldere.

Jest przekonany, że umowa o wolnym handlu między Ukrainą a Turcją będzie miała podobny wpływ i uważa za naturalne niektóre problemy pojawiające się w procesie negocjacyjnym.

„Chodzi o to, że musimy osiągnąć w negocjacjach „złoty środek”. Musimy zrobić kilka kroków w kierunku Ukrainy. A Ukraina powinna zrobić to samo w stosunku do nas” - dodał dyplomata.

Jak wcześniej informowaliśmy, prace nad umową o wolnym handlu między Ukrainą a Turcją trwają, w szczególności toczy się dyskusja na poziomie technicznym i politycznym.

prs


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2021 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-