Na Ukrainie wzrosły ceny energii elektrycznej dla ludności

Na Ukrainie wzrosły ceny energii elektrycznej dla ludności

Ukrinform
Od 1 stycznia rząd przyjął stałą cenę za energię elektryczną dla ludności na poziomie 1,68 UAH za kWh.

Tak mówi uchwała Gabinetu Ministrów „W sprawie zmiany uchwały Rady Ministrów Ukrainy nr 483 z dnia 5 czerwca 2019 roku” - informuje Ukrinform.

W dekrecie tym ustalono jedną stałą cenę energii elektrycznej dla odbiorców domowych - 1,68 UAH za kWh. Taryfa ta będzie obowiązywać do 31 marca 2021 roku i nie będzie przewidywać „preferencyjnych” 100 kWh, które obowiązywały do ​​1 stycznia.

Dokument został przyjęty „w celu uniknięcia gwałtownego wzrostu taryf dla ludności od stycznia przyszłego roku”.

„Ważność obecnego mechanizmu PSO wygasa 1 stycznia 2021 roku, a jeśli proponowane zmiany nie zostaną zaakceptowane, cena energii elektrycznej dla odbiorców w gospodarstwach domowych powinna kształtować się na warunkach rynkowych, co doprowadziłoby do gwałtownego, ponad 2,5-krotnego wzrostu taryfy za energię elektryczną (do około 3,30 UAH za kWh)”- wyjaśniono w Ministerstwie Energetyki.

Współczynniki dwu- i trójstrefowego pomiaru energii elektrycznej zostały zachowane i pozostawione bez zmian (to znaczy w przypadku zainstalowania liczników dwu- lub trójstrefowych).

„Dlatego w przypadku ustanowienia np. dwustrefowego licznika energii elektrycznej jej cena w nocy będzie o 50% niższa” - dodano w Ministerstwie Energetyki.

Jak informowaliśmy, Rada Ministrów na posiedzeniu dnia 28 grudnia 2020 roku podjęła uchwałę, na mocy której zniosła preferencyjną taryfę na energię elektryczną dla ludności za pierwsze 100 kWh - 90 kopiejek.

prs


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2021 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-