Naftohaz podniósł ceny gazu dla ludności

Naftohaz podniósł ceny gazu dla ludności

Ukrinform
W Naftohazie Ukrainy podano, że od stycznia 2021 roku cena gazu dla odbiorców indywidualnych wzrośnie o 14%.

Poinformowała o tym oficjalna strona ukraińskiego Naftohazu, podaje Ukrinform.

Według taryfy „Miesięcznej” w styczniu metr sześcienny gazu bez kosztów dostawy będzie kosztował 7,22 hrywien, czyli o 14% więcej niż w grudniu 2020 roku. Teraz koszt gazu za metr sześcienny wynosi 6,33 UAH.

Zmiany w taryfie spółka tłumaczy „sezonowością i wzrostem hurtowej ceny błękitnego paliwa”. Firma przypomina jednak, że ta cena w styczniu „tradycyjnie pozostaje poniżej średniej rynkowej”.

Przypominamy, że dnia 27 października Naftohaz ustalił listopadową cenę gazu dla ludności według taryfy „Miesięcznej” na 6,33 UAH za metr sześcienny, czyli o 34% więcej niż w październiku (4,7 UAH / za metr sześcienny).

Wcześniej informowano, że Naftohaz podniósł ceny gazu na cele ciepłownicze i produkcję energii elektrycznej. Ceny gazu dla wytwórców ciepła w grudniu wzrosły o 13,5% i wyniosły 6 103,10 UAH za tysiąc metrów sześciennych.

prs


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2021 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-