Ministerstwo Finansów pozyskało do budżetu kolejne 16 mld zł ze sprzedaży obligacji skarbowych

Ministerstwo Finansów pozyskało do budżetu kolejne 16 mld zł ze sprzedaży obligacji skarbowych

Ukrinform
8 grudnia Ministerstwo Finansów pozyskało do budżetu 15,96 mld UAH na przetargu na plasowanie krajowych obligacji skarbowych (OWGZ).

Według Ukrinformu, poinformowała o tym służba prasowa Ministerstwa Finansów na Facebooku.

„Dziś na przetargach na plasowanie OWGZ Ministerstwo Finansów zaoferowało inwestorom siedem emisji papierów wartościowych w walucie krajowej i jedną w walucie obcej. W wyniku aukcji budżet państwa pozyskał równowartość 15963 mln UAH” - czytamy w komunikacie.

Należy zauważyć, że okres obiegu proponowanych obligacji rządowych w hrywnach wynosi 3 miesiące, 6 miesięcy, 1 rok, 2 lata, 4 lata i 5 lat, a w dolarach - 1 rok.

Z plasowania rządowych papierów wartościowych w walucie krajowej budżet państwa uzyskał 10,199 mln UAH.

Średnio ważona rentowność 3-miesięcznych obligacji skarbowych wyniosła 10,0%, 6-miesięcznych - 10,49%, rocznych - 11,22%, 2-letnich - 11,67%, 4 - letnich - 11,89%, 5 - letnich - 12,04%.

Z kolei z plasowania OWGZ denominowanych w walucie obcej pozyskano 204 mln USD, a średni ważony zysk z OWGZ w dolarach wyniósł 3,79%.

Jak podawał Ukrinform, dnia 1 grudnia Ministerstwo Finansów pozyskało do budżetu 2,66 mld hrywien z plasowania rządowych papierów wartościowych (OWGZ).

prs


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2021 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-