Szmyhal: Ponad 430 tysięcy osób znalazło pracę za pośrednictwem urzędów pracy

Szmyhal: Ponad 430 tysięcy osób znalazło pracę za pośrednictwem urzędów pracy

Ukrinform
W połowie listopada ponad 430 tysięcy osób było oficjalnie zatrudnionych przez urzędy pracy na Ukrainie.

Jak donosi korespondent Ukrinformu, Premier Ukrainy Denys Szmyhal powiedział o tym w programie „Wolność słowa” na kanale ICTV.

„Do tej pory ponad 430 tysięcy osób zostało oficjalnie zatrudnionych przez urzędy pracy. Nad tym pracowaliśmy od 8 miesięcy, pomagając biznesowi” - powiedział szef rządu.

Według niego, od początku epidemii koronawirusa Rada Ministrów podjęła szereg działań, aby pomóc przedsiębiorcom. W szczególności ponad 12 mld UAH pomocy dla małych i średnich przedsiębiorstw zostało przekazanych za pośrednictwem banków komercyjnych.

„Oświadczam z absolutną powagą i odpowiedzialnością: rozumiemy wszystkie wyzwania i konsekwencje tego, przed czym stoi świat i przed czym stoi dziś Ukraina” - podkreślił Szmyhal.

Jak podawał Ukrinform, 11 listopada Rada Ministrów wprowadziła weekendową kwarantannę, zgodnie z którą w sobotę i niedzielę zabroniona jest praca gastronomii, klubów fitness, siłowni, basenów, centrów handlowo-rozrywkowych oraz instytucji kultury. Jednocześnie działają sklepy spożywcze, instytucje finansowe, urzędy pocztowe, apteki, placówki medyczne, apteki weterynaryjne, stacje benzynowe i stacje serwisowe.

prs


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2021 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-