Rozmowy o WH między Ukrainą a Turcją dobiegają już końca - Zełenski

Rozmowy o WH między Ukrainą a Turcją dobiegają już końca - Zełenski

Ukrinform
Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski ma nadzieję, że umowa o wolnym handlu między Ukrainą a Turcją zostanie podpisana w najbliższej przyszłości, ponieważ negocjacje w tej sprawie już się zakończyły.

Według Ukrinformu, szef państwa powiedział to w wywiadzie dla tureckiej agencji informacyjnej Demirören.

„Negocjacje w sprawie takich umów mogą być proste tylko z tymi krajami, których rynki nic nie znaczą. Turcja i Ukraina są zupełnie inne. Nasz wspólny potencjał gospodarczy jest ogromny. To oznacza, że ​​jest wiele niuansów, które trzeba uzgodnić, a to wymaga czasu. Jednak jesteśmy już na mecie, mam nadzieję, że umowa zostanie podpisana jak najszybciej” - powiedział Zełenski.

Zaznaczył, że za trzy lata Turcja wraz ze swoimi przyjaciółmi będzie obchodzić stulecie powstania Republiki, w związku z czym strona ukraińska chciałaby mieć dużo większy bagaż kontaktów gospodarczych.

„Szybkie podpisanie umowy o wolnym handlu znacząco pomoże nam osiągnąć ten cel” - jest przekonany Prezydent.

Jak powiedział w rozmowie z Ukrinformem 18 września wiceminister Rozwoju Gospodarczego, Handlu i Rolnictwa, przedstawiciel Ukrainy Taras Kaczka, Ukraina i Turcja wznowiły proces negocjacji umowy o wolnym handlu, w szczególności całkowicie zaktualizowały tekst w zakresie zobowiązań taryfowych. Według niego to nowy dokument, co do którego strony zaczęły od początku uzgadniać jego treść.

W pierwszej połowie 2020 roku wymiana handlowa między krajami wyniosła 2,27 mld USD, czyli o 1,7% więcej niż w analogicznym okresie ubiegłego roku. Ukraina jest zainteresowana zwiększeniem eksportu gotowych produktów.

prs


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2020 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-