Szczyt Ukraina-UE dał pozytywny sygnał międzynarodowym inwestorom - Szmyhal

Szczyt Ukraina-UE dał pozytywny sygnał międzynarodowym inwestorom - Szmyhal

Ukrinform
Porozumienia osiągnięte podczas 22 szczytu Ukraina-UE to pozytywny sygnał dla międzynarodowych inwestorów.

Premier Denys Szmyhal powiedział to podczas obrad okrągłego stołu na temat stymulowania i rozwijania działalności inwestycyjnej na Ukrainie - informuje korespondent Ukrinformu.

„Wczoraj w Brukseli zakończył się 22 szczyt Ukraina-UE, na którym Prezydent Wołodymyr Zełenski, przewodniczący Rady Europejskiej Charles Michel, wiceprzewodniczący Komisji Europejskiej Josep Borrell wydali wspólne oświadczenie, w którym zadeklarowali europejski kurs naszego państwa. Uważam to za mocny sygnał proeuropejskich intencji Ukrainy dla inwestorów zagranicznych. To stwierdzenie jest podstawą do rozpoczęcia prac naszego Rządu nad przygotowaniem Rady Stowarzyszeniowej, która zaplanowana jest na dzień 8 grudnia”- powiedział Szmyhal.

Według niego, aby skutecznie przyciągać inwestycje, zarówno zewnętrzne, jak i wewnętrzne, potrzebne są trzy czynniki: struktura inwestycyjna, klimat inwestycyjny oraz możliwości inwestycyjne. To trzy filary, na których rozwija się każda działalność inwestycyjna w każdym kraju.

Szmyhal uważa, że ​​potencjał szans na Ukrainie jest ogromny, dlatego Rząd pracuje nad małą i dużą prywatyzacją i związanymi z nią reformami. Innymi instrumentami, które Ukraina nadal rozwija, są partnerstwa publiczno-prywatne i koncesje.

„To są potężne narzędzia, i tutaj mamy wiele perspektyw. To wszystko są obiekty infrastrukturalne: porty, stacje kolejowe, obiekty drogowe. Rzeczywiście, jest duże zainteresowanie zarówno inwestorów krajowych, jak i zagranicznych” - powiedział Szmyhal.

Jak podawał Ukrinform, przedstawiciele Ukrainy i Unii Europejskiej podpisali na szczycie 6 umów finansowych na łączną kwotę prawie 400 mln euro.

prs


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2021 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-