Gospodarka Ukrainy „dozna zapaści” w 2020 roku i wzrośnie w przyszłym roku - EBOiR

Gospodarka Ukrainy „dozna zapaści” w 2020 roku i wzrośnie w przyszłym roku - EBOiR

Ukrinform
Europejski Bank Odbudowy i Rozwoju prognozuje spadek PKB Ukrainy w 2020 roku na poziomie 5,5%, ale w przyszłym roku wzrost o 3%.

Tak napisano w prognozie EBOiR, podaje Ukrinform.

Według prognoz banku, PKB Ukrainy ma spaść do 5,5% w 2020 roku, ale w przyszłym roku gospodarka powróci do wzrostu na poziomie 3%.

EBOiR zwraca uwagę, że pandemia COVID-19 zaostrzyła strukturalne słabości ukraińskiej gospodarki, doprowadziła do recesji i gwałtownego spadku inwestycji w większości sektorów kraju. Ryzyko ujemne pozostaje znaczące, odzwierciedlając niepewność co do przyszłości dystansu społecznego i wypełnienia zobowiązań dotyczących reform politycznych i strukturalnych w niezwykle trudnym okresie.

Jak informował wcześniej Ukrinform, zgodnie z prognozami EBOiR spadek ukraińskiej gospodarki do końca roku miał wynieść 4,5%.

prs


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2021 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-