Sektor budowy maszyn na Ukrainie szybko się rozwija - Petraszko

Sektor budowy maszyn na Ukrainie szybko się rozwija - Petraszko

Ukrinform
Skala targów AGROEXPO, która koncentruje się na pokazie nowoczesnych maszyn i urządzeń rolniczych produkcji zagranicznej i krajowej, potwierdza, że ​​sektor budowy maszyn na Ukrainie szybko się rozwija.

O tym powiedział Minister Rozwoju, Handlu i Rolnictwa Ihor Petraszko podczas otwarcia VIII Międzynarodowych Targów Rolno-Przemysłowych AGROEXPO-2020 w Kropywnickim - informuje Ukrinform w odniesieniu do służby prasowej Ministerstwa Gospodarki.

„Sektor rolniczy był i pozostaje podstawą zapewnienia bezpieczeństwa żywnościowego państwa i jego rozwoju gospodarczego. Rozumiejąc tę ​​szczególną rolę kompleksu rolno-przemysłowego, rząd nadal systematycznie wspiera sektor rolny, koncentrując się na najważniejszych sektorach, w szczególności na wspieraniu rozwoju hodowli zwierząt, rolnictwa, ukraińskich maszyn rolniczych, ogrodnictwa, uprawy winorośli i przywrócenia nawadniania ”- powiedział Petraszko.

Dodał, że od 4 lat z rzędu na Ukrainie działa z sukcesem i efektywnie program - częściowa rekompensata kosztów za krajowe maszyny i urządzenia rolnicze, co przyczynia się do wzrostu liczby przedsiębiorstw budowy maszyn, poszerzenia asortymentu, odnowienia maszyn rolniczych przez rolników, stworzenia dodatkowych miejsc pracy w inżynierii mechanicznej, a także zwiększa wpływy do budżetów na wszystkich poziomach.

„Ministerstwo Gospodarki zainicjowało również eksperyment z zakupem aparatury w przemyśle maszynowym z zastosowaniem kryterium oceny pozacenowej. Zastosowanie takiego kryterium będzie miało efekt mnożnikowy na całą gospodarkę kraju” - zaznaczył Minister.

Petraszko zaznaczył również, że targi AGROEXPO to wyjątkowa platforma efektywnego dialogu, wymiany doświadczeń, doskonalenia produkcji, wprowadzania innowacji i osiągania nowych wysokich wyników, a także życzył uczestnikom owocnej pracy i wysokich wyników.

Jak informował wcześniej Ukrinform, od dnia 30 września do 3 października w Kropywnickim odbywają się VIII doroczne międzynarodowe targi rolno-przemysłowe z polową demonstracją sprzętu AGROEXPO-2020.

prs


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2021 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-