Gabinet Ministrów określi pulę przedsiębiorstw, w których powoła rady nadzorcze - Szmyhal

Gabinet Ministrów określi pulę przedsiębiorstw, w których powoła rady nadzorcze - Szmyhal

Ukrinform
Rząd będzie kontynuował reformę ładu korporacyjnego.

Jak poinformował Ukrinform, powiedział tak Premier Ukrainy Denys Szmyhal dnia 30 września na spotkaniu z przewodniczącymi rad nadzorczych przedsiębiorstw, podał rządowy portal.

„W najbliższej przyszłości na pewno określimy pule przedsiębiorstw, które będziemy korporować i w których powstaną rady nadzorcze” - powiedział Szmyhal.

Podczas spotkania Szmyhal zaproponował także przewodniczącym rad nadzorczych możliwe wyjścia z sytuacji z ograniczeniem płac i wezwał ich do dialogu. W szczególności zaproponowano opcję zwiększenia maksymalnej kwoty płatności w okresie przejściowym. Zaproponowano wprowadzenie KRI dla rad nadzorczych. „Pozwoliłoby to społeczeństwu sprawiedliwie ocenić rolę rad nadzorczych w społeczeństwie ukraińskim, ponieważ reforma ładu korporacyjnego powinna stać się przykładem sukcesu” - powiedział Szmyhal.

Podkreślił, że niedopuszczalne jest, aby przedsiębiorstwa dokonywały inwestycji bez zatwierdzonych planów finansowych. „Mamy pytania, kiedy przedsiębiorstwa nie mają planów finansowych i zwracają się do Rady Ministrów z prośbą o pozwolenie na inwestycje. Inwestowanie w sytuacji, gdy nie wiadomo, czy wystarczy pieniędzy na opłacenie pracowników, jest nie do przyjęcia. Proponuję zmienić takie podejście” - powiedział szef rządu.

Szmyhal wezwał przedsiębiorstwa, które nie mają planów finansowych na 2020 rok, do przedłożenia ich rządowi do zatwierdzenia.

Jak informowaliśmy, reforma ładu korporacyjnego przewiduje między innymi eliminację politycznej ingerencji w zarządzanie spółką; utworzenie rady nadzorczej z większością niezależnych dyrektorów; nadanie radzie nadzorczej niezbędnego zakresu uprawnień, w tym zatwierdzanie strategii, planów finansowych, powoływanie organu wykonawczego; budowanie efektywnego systemu kontroli wewnętrznej, który powinien zastąpić dotychczasowe rodzaje nieskutecznej kontroli państwowej.

prs


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2021 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-