Obroty handlu detalicznego wzrosły o 5,9% - GUS

Obroty handlu detalicznego wzrosły o 5,9% - GUS

Ukrinform
W okresie styczeń - sierpień 2020 roku obroty przedsiębiorstw handlu detalicznego na Ukrainie wzrosły o 5,9% (w cenach porównywalnych) w stosunku do analogicznego okresu w 2019 roku, do kwoty 542,44 mld UAH.

Jak informuje Ukrinform, poinformowała o tym Państwowa Służba Statystyczna.

Miasto Kijów było liderem pod względem obrotów detalicznych przedsiębiorstw handlowych w okresie styczeń - sierpień 2020 roku (+124,57 mld UAH). Wśród regionów kraju pierwsze miejsce w tym wskaźniku zajął obwód dniepropietrowski (54,47 mld hrywien); drugi – kijowski (48,45 mld UAH); trzeci to obwód odeski (42,75 mld UAH).

Najmniejsze obroty w handlu detalicznym przez pierwsze 8 miesięcy 2020 roku wykazały przedsiębiorstwa handlowe z obwodów ługańskiego (3,81 mld UAH), czerniowieckiego (5,06 mld UAH) i tarnopolskiego (5,83 mld UAH).

Jak informował Państwowy Urząd Statystyczny, w 2019 roku obroty detaliczne przedsiębiorstw handlu detalicznego (osób prawnych) wyniosły 795,20 mld UAH, czyli o 11,6% (w cenach porównywalnych) więcej niż w 2018 roku.

prs


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2020 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-