Ukraina potroiła import arbuzów i melonów w ciągu sześciu miesięcy

Ukraina potroiła import arbuzów i melonów w ciągu sześciu miesięcy

Ukrinform
W pierwszej połowie 2020 roku Ukraina zaimportowała 2100 ton melonów o łącznej wartości 1,97 mln dolarów, czyli trzykrotnie więcej niż w roku ubiegłym, zarówno pod względem ilościowym, jak i wartościowym.

Jak podaje Ukrinform, poinformowało o tym Ukraińskie Stowarzyszenie Owocowo - Warzywne (USOW).

Stowarzyszenie przypomniało, że z powodu wyjątkowo mroźnego maja i czerwcowych ulew producenci stracili część zbiorów wczesnych odmian arbuzów. Według wstępnych szacunków spadek produkcji wczesnych odmian arbuzów sięgnął 50%. W związku z tym ze względu na brak dostaw Ukraina musiała w czerwcu importować znaczne ilości melonów i tykw.

Jak podawał Ukrinform, według USOW we wrześniu melony i tykwy są dostarczane na rynek bez przerw, a podaż lokalnych arbuzów na rynku krajowym jest dość duża.

Obecnie kończy się zbiór późnych odmian arbuzów w głównych regionach produkcyjnych - obwodach chersońskim i mikołajewskim, a producenci podają, że zbiory późnych odmian arbuzów w tym roku prawie nie ucierpiały.

Zdaniem ekspertów pod koniec sezonu 2020 nie należy spodziewać się znaczących skoków cen w segmencie podaży arbuzów.

prs


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2021 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-