Szmyhal pozytywnie ocenia utworzenie „wolnych stref ekonomicznych” w Donbasie

Szmyhal pozytywnie ocenia utworzenie „wolnych stref ekonomicznych” w Donbasie

Ukrinform
Premier Denys Szmyhal uważa, że ​​utworzenie „wolnych stref ekonomicznych” (priorytetowych stref rozwojowych) w Donbasie ożywi to terytorium z biznesowego punktu widzenia.

Według Ukrinformu, powiedział to w wywiadzie dla Radia Liberty.

„Jeśli chodzi o tworzenie atrakcyjnych warunków do prowadzenia biznesu (nie mówię nawet teraz, że inwestorzy), który przyjdzie na tereny na dziś czasowo okupowane, a które trafią na tereny, które obecnie znajdują się na styku, mamy kilka kierunków. Oczywiście ulgi podatkowe, pewne preferencje w zakresie zakładania i prowadzenia tam działalności gospodarczej. Obecnie istnieje wizja i koncepcja. Ministerstwo Gospodarki wraz z Ministerstwem Reintegracji Terytoriów Czasowo Okupowanych będzie rozwijać i prezentować konkretne posunięcia” - powiedział szef rządu.

„To jest strategia i sposób, który powinien umożliwić rewitalizację tych terenów pod względem biznesowym, tworzenia miejsc pracy, wypełniania lokalnych budżetów” - dodał.

Według Szmyhala priorytetowe strefy rozwoju to 15-20-kilometrowa strefa od linii demarkacyjnej.

„Strefy priorytetowego rozwoju to te strefy, które wymagają pewnych preferencji biznesowych, aby tworzyć miejsca pracy. Dziś możemy mówić o tworzeniu takich stref w obrębie pewnej granicy od linii demarkacyjnej. Na przykład strefa 15-kilometrowa, może 20-kilometrowa strefa. Rozważamy to teraz. I przedstawimy wyniki”- powiedział Szmyhal.

Jak informowaliśmy, powołany wcześniej szef ukraińskiej delegacji do Trójstronnej Grupy Kontaktowej ds. regulacji w Donbasie, Leonid Krawczuk, mówiąc o kompromisach w sprawie ORDŁO, na które jest gotowy, powiedział, że można mówić o „specjalnym systemie zarządzania” w tych regionach i wolnych strfach gospodarczych w nich, aby nie narażać suwerenności i niezależności państwa.

prs


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2020 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-