W ciągu tygodnia podwoiła się liczba udzielonych pożyczek w ramach programu 5-7-9% - Szmyhal

W ciągu tygodnia podwoiła się liczba udzielonych pożyczek w ramach programu 5-7-9% - Szmyhal

Ukrinform
Premier Denys Szmyhal zwrócił uwagę na pozytywną dynamikę kredytów udzielanych w ramach Państwowego Programu „Dostępne kredyty 5-7-9%”, zainicjowanego przez Prezydenta Ukrainy Wołodymyra Zełenskiego.

Poinformował o tym serwis prasowy KMU.

„Inicjatywa Prezydenta przynosi efekty, a małe i średnie firmy otrzymują tanie kredyty. Dynamika udzielanych kredytów jest z pewnością pozytywna, bo w ciągu ostatniego tygodnia ich liczba faktycznie się podwoiła.W tym czasie ilość odmów w udzieleniu pożyczki zmniejsza się, i to także jest sukcesem zaktualizowanego programu” - podkreślił Szmyhal.

Należy zauważyć, że ogółem do dnia 27 lipca 2020 roku udzielono 1446 pożyczek na łączną kwotę 2,413 mld UAH.

Według Ministerstwa Finansów, w ramach Państwowego Programu „Dostępne kredyty 5-7-9%”, upoważnione banki podpisały w minionym tygodniu 196 nowych umów kredytowych na łączną kwotę 638 mln hrywien.

Jak podawał Ukrinform, od dnia1 lutego 2020 roku na Ukrainie uruchomiono zatwierdzony przez rząd program „Dostępne kredyty 5-7-9%”

prs


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2020 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-