Gabinet Ministrów rozdysponował wszystkie pieniądze z Funduszu „koronawirusowego”

Gabinet Ministrów rozdysponował wszystkie pieniądze z Funduszu „koronawirusowego”

Ukrinform
Według stanu na dzień 24 lipca 2020 roku rząd rozdzielił wszystkie 66 miliardów hrywien ze środków Funduszu na rzecz Zwalczania COVID-19, z czego 16 miliardów na służbę zdrowia, 7 miliardów hrywien - na sfinansowanie funduszu bezrobocia, 35 miliardów hrywien - na remonty dróg.

Poinformowała o tym służba prasowa Ministerstwa Finansów.

„Od początku istnienia Funduszu było w nim umieszczone 64,7 mld UAH. Uwzględniając zmiany wprowadzone przez Prawodawstwo Ukrainy i decyzje rządu, wielkość funduszu wyniosła 66 mld hrywien. Na dzień 24 lipca 2020 roku rząd rozdysponował 66 mld UAH środków z Funduszu Zwalczania COVID-19. Tym samym kwota alokowanych środków z Funduszu osiągnęła wielkość alokacji budżetowej zatwierdzonej w budżecie państwa na 2020 rok dla Funduszu” - głosi komunikat.

Ministerstwo zauważa, że ​​wydatki gotówkowe funduszu na dzień 23 lipca wyniosły 9,8 mld hrywien.

Według Ministerstwa Finansów, przede wszystkim na system ochrony zdrowia przeznaczono 16 mld hrywien, w szczególności na wyposażenie personelu medycznego w środki ochrony indywidualnej, na wypłatę podwyższonych wynagrodzeń, zakup niezbędnego sprzętu dla szpitali, w tym aparatów do sztucznego oddychania, a także na budowę, rekonstrukcję i remont oddziałów przyjęć obsługujących zakłady opieki zdrowotnej w okręgach szpitalnych.

Na sfinansowanie Funduszu dla bezrobotnych przeznaczono około 7 miliardów hrywien, z czego 2,7 miliarda hrywien na świadczenia uzupełniające dla bezrobotnych. Kolejne 1,2 mld zostało przez Ministerstwo Polityki Społecznej przeznaczone dla przedsiębiorców indywidualnych, którzy nie mogą pracować z powodu kwarantanny i mają dzieci w wieku do dziesięciu lat. Ponadto 2,5 mld hrywien przeznaczono na dodatkowe wypłaty dla wojskowych, policjantów i odpowiednich kategorii pracowników, którzy zapewniają pracę ważnych obszarów w funkcjonowaniu kraju.

Ponadto 35 miliardów zostanie przeznaczonych na odbudowę, naprawę i utrzymanie w dobrym stanie dróg o znaczeniu państwowym.

Jak informowaliśmy, czas funkcjonowania Funduszu obejmuje okres kwarantanny i 30 dni po jej oficjalnym zakończeniu.

prs


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2020 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-