Ministerstwo Finansów nie widzi jeszcze przesłanek dla Funduszu „koronawirusowego” w budżecie 2021

Ministerstwo Finansów nie widzi jeszcze przesłanek dla Funduszu „koronawirusowego” w budżecie 2021

Ukrinform
Ministerstwo Finansów nie widzi jeszcze powodu, by w nowym budżecie na 2021 rok przewidywać utworzenie Funduszu na walkę z koronawirusem.

Opowiedział o tym wiceminister finansów Roman Jermoliczew w rozmowie z dziennikarzem „Gławkomu”, odpowiadając na pytanie, czy w nowym budżecie na 2021 rok zostaną przeznaczone środki na uzupełnienie Funduszu na walkę z koronawirusem, jeśli kwarantanna będzie kontynuowana w przyszłym roku.

„Wszelkie wydatki mają określony okres budżetowy - rok kończy się 31 grudnia. Trudno przewidzieć, czy taki Fundusz znajdzie się w budżecie państwa na 2021 rok. Proces budżetowy właśnie się rozpoczął. W memorandum z MFW jest napisane, że Fundusz ma funkcjonować do 31 grudnia 2020 roku. Jeśli zwiększy się zachorowalność, rozważymy kwestię stworzenia takiego Funduszu na przyszły rok. W tej chwili nie widzę takich przesłanek”- powiedział Jermoliczew.

Zaznaczył, że Fundusz daje możliwość szybkiego rozwiązywania aktualnych problemów.

„Przykładowo, jeśli zachodzi pilna potrzeba zakupu respiratorów (sztuczna wentylacja płuc), to nie można dokonać zmian w budżecie, ale decyzją rządu, w porozumieniu z parlamentarną komisją budżetową, skierować środki z Funduszu na tę potrzebę. W sytuacjach awaryjnych jest to naszym zdaniem, decyzja pozytywna”- podkreślił Jermoliczew.

Jak informował Ukrinform, Fundusz Zwalczania Ostrej Choroby Układu Oddechowego COVID-19 został utworzony zgodnie ze zmianami w budżecie państwa na 2020 rok. Wielkość Funduszu to 64,7 mld UAH.

prs


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2020 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-