Na ukraińskich drogach pojawi się dostęp do szerokopasmowego Internetu

Na ukraińskich drogach pojawi się dostęp do szerokopasmowego Internetu

zdjęcie
Ukrinform
Ministerstwo Infrastruktury, Ministerstwo Cyfryzacji, Ukravtodor, NKRSI i ukraińskie stowarzyszenia internetowe podpisały memorandum o współpracy w zakresie rozwoju dostępu do szerokopasmowego Internetu na obiektach infrastruktury transportowej.

Zostało to ogłoszone przez Ministra Infrastruktury Ukrainy Władysława Kryklija, podały służby prasowe departamentu.

„W dniu 19 czerwca 2020 roku Ministerstwo Infrastruktury Ukrainy reprezentowane przez Ministra Władysława Kryklija, Ministerstwo Transformacji Cyfrowej reprezentowane przez Wiceministra Transformacji Cyfrowej ds. Rozwoju Infrastruktury Cyfrowej Aleksandera Szelesta, Państwowa Agencja Dróg (Ukravtodor) reprezentowane przez Aleksandra Kubrakowa, Krajową Komisję ds. Regulacji Państwowych w Dziedzinie Komunikowania i Informatyzacji oraz Ukraińskie Stowarzyszenia Internetowe podpisały memorandum o współpracy w zakresie rozwoju szerokopasmowego dostępu do Internetu w obiektach infrastruktury transportowej”, podano w oświadczeniu.

Zgodnie z memorandum wszystkie jego strony będą współpracować przy wdrażaniu inteligentnych systemów transportowych i ich urządzeń na drogach publicznych o znaczeniu krajowym.

W szczególności, zlecając remonty kapitalne tych dróg, Ukravtodor zapewni uwzględnienie przepisów w wymaganiach klienta mających na celu rozwój szerokopasmowego dostępu do Internetu, a także rozwój infrastruktury niezbędnej dla ułożenia przewodów telekomunikacyjnych.

„Pozwoli to na wprowadzenie inteligentnych systemów transportowych, które są bardzo ważne dla zwiększenia bezpieczeństwa transportu i zapobiegania możliwym wypadkom, monitorowania i skutecznego sterowania, oraz regulacji ruchu drogowego”, zauważył Kryklij.

prs


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2020 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-