MFW oczekuje wejścia w życie Ustawy o bankowości na Ukrainie

MFW oczekuje wejścia w życie Ustawy o bankowości na Ukrainie

Ukrinform
Międzynarodowy Fundusz Walutowy (MFW) oczekuje na podpisanie przez Prezydenta Ukrainy Wołodymyra Zełenskiego Ustawy o „bankowości” w celu otrzymania kredytów w ramach programu Stand-by i nadal konsultuje z Kijowem warunki dalszej współpracy.

Powiedział tak podczas spotkania online w odpowiedzi na pytania Ukrinformu, dyrektor biura prasowego MFW Jerry Rice.

„Z zadowoleniem przyjęliśmy przyjęcie (przez Radę Najwyższą Ukrainy - red.) przepisów „bankowych”, które wzmacniają proces rozliczeń w sektorze bankowym i gwarantują wykorzystanie zasobów państwowych”, powiedział przedstawiciel Funduszu.

Nazwał przyjęcie Ustawy przez parlament „ważnym krokiem”, biorąc pod uwagę wysokie koszty, jakie państwo ukraińskie i podatnicy płacili za rozwiązywanie problemów z bankrutującymi bankami w przeszłości.

„Ustawa, aby wejść w życie, czeka na podpis Prezydenta. Właśnie tam jesteśmy”, powiedział Rice.

Powiedział, że misja MFW prowadzi rozmowy w trybie wirtualnym, „omawiając warunki nowego programu Stand-by”, co pomoże Ukrainie skutecznie pokonać konsekwencje kryzysu koronawirusowego dla gospodarki i opieki zdrowotnej. Rice wyjaśnił, że nowy program ma na celu zapewnienie równowagi płatniczej na Ukrainie, co pomoże krajowi poradzić sobie z kryzysem wywołanym pandemią.

„A potem, jak powiedziałem ostatnim razem, kiedy ożywienie gospodarcze staje się bardziej stabilne, nasza polityka powinna ponownie skupić się na rozwiązaniu kwestii długoterminowych reform strukturalnych na Ukrainie w celu promowania silniejszego inkluzywnego wzrostu” , podkreślił przedstawiciel MFW.

Obiecał także informować o dalszym rozwoju wydarzeń w ramach nowego programu Stand-by dla Ukrainy.

Jak informował Ukrinform, na początku maja Międzynarodowy Fundusz Walutowy ogłosił rozpoczęcie negocjacji z Kijowem w sprawie uruchomienia nowego programu Stand-by, który ma potrwać 18 miesięcy. Głównym warunkiem zatwierdzenia programu było przyjęcie Ustawy „Zmieniającej niektóre akty prawne Ukrainy w celu ulepszenia niektórych mechanizmów regulacji bankowych”, która uniemożliwiłaby cofnięcie decyzji NBU o nacjonalizacji banków. Dokument został przedłożony do podpisu Prezydentowi Ukrainy.

prs

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2020 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-