Pytanie w cenie: Szmyhal odbył spotkanie z graczami na rynku zielonej energetyki

Pytanie w cenie: Szmyhal odbył spotkanie z graczami na rynku zielonej energetyki

zdjęcie
Ukrinform
Premier Denys Szmyhal i p.o. Ministra Energetyki i Ochrony Środowiska Olha Busławiec na spotkaniu z przedstawicielami firm zajmujących się energetyką odnawialną omówili projekt protokołu ustaleń w sprawie rozwiązania problematycznych kwestii w tej sferze.

Jest to zgłaszane przez portal rządowy.

„Problemem jest cena. Nie możemy mieć najdroższej zielonej energii w Europie w kraju o takim poziomie ubóstwa. Wszyscy płyniemy tą samą łodzią. Nie może być tak, że kraj traci, budżet traci, a my płacimy podwyższoną cenę za zieloną energię. Nie chcemy ograniczać inwestycji, chcemy zrozumieć koszt tej energii. Jesteśmy za to odpowiedzialni przed krajem”, powiedział Szmyhal.

Według niego moc czystej energia na Ukrainie powinna rosnąć, rozwijać się i stopniowo przestawiać na warunki rynkowe. Ale podczas kryzysu w sektorze energetycznym kraj nie może sobie pozwolić na posiadanie najdroższej zielonej energii w Europie.

Należy zauważyć, że podczas dyskusji możliwe było zbliżenie stanowisk rządu, Ministerstwa Energetyki i Ochrony Środowiska oraz producentów energii odnawialnej.

W wyniku spotkania strony postanowiły jak najszybciej sfinalizować projekt memorandum Ministerstwa Energetyki i Ochrony Środowiska.

Już w poniedziałek 18 maja planowane jest spotkanie końcowe i dyskusja nad ostateczną wersją dokumentu.

prs

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2020 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-