Ukrzaliznyca i Deutsche Bahn podpisały memorandum

Ukrzaliznyca i Deutsche Bahn podpisały memorandum

zdjęcie, wideo
Ukrinform
Ukrzaliznyca i Deutsche Bahn podpisały protokół ustaleń.

Ceremonia podpisania była transmitowana na stronie Premiera Ołeksija Honczaruka na Facebooku.

Według korespondenta Ukrinformu podpisanie odbyło się w Gabinecie Ministrów podczas spotkania delegacji ukraińskiej pod przewodnictwem premiera Ołeksija Honczaruka i delegacji Deutsche Bahnu pod przewodnictwem Ronalda Pofalli, członka zarządu ds. Infrastruktury Deutsche Bahn AG.

Memorandum zostało podpisane przez p.o. prezesa zarządu AO „Ukrzaliznyca” Żelko Marczka i członka zarządu Ukrzaliznycy Remigiusza Paszkiewicza, członka zarządu niemieckiej firmy Deutsche Bahn AG Ronald Pofalla i szefa spółki zależnej DB Engineering & Consulting GmbH Niko Varbanoffa.

„Mam nadzieję, że to (podpisanie memorandum – red.) będzie kolejnym krokiem w budowaniu niezawodnej współpracy między Ukrzaliznycą a Deutsche Bahnem”, powiedział Honczaruk przed podpisaniem umowy.

Tekst memorandum, który jest do dyspozycji Ukrinformu, stwierdza, że ​​celem tego dokumentu jest „określenie podstawy planowanej współpracy strategicznej między stronami, a także wprowadzenie procedury interakcji dotyczącej zawarcia umowy o współpracy”.

Należy również zauważyć, że memorandum wchodzi w życie z chwilą podpisania i będzie ważne przez trzy lata z możliwością dalszego przedłużenia za pisemną zgodą stron. Memorandum określa także etapy strategicznej współpracy między Ukrzaliznycą i Deutsche Bahnem.

W szczególności na początkowym etapie oczekuje się zawarcie umowy o współpracy w sprawie oceny działań Ukrzaliznycy i opracowanie mapy drogowej w celu usprawnienia jej działalności. Oczekuje się, że faza ta potrwa trzy miesiące.

Następnie, w przypadku pomyślnego wdrożenia etapu początkowego, strony przystąpią do realizacji projektu, oczekuje się, że podpiszą umowę dotyczącą zamiaru przyciągnięcia doświadczonego personelu do wdrożenia odpowiednich działań i inicjatyw z planu działania. Oczekuje się, że faza ta potrwa do 31 grudnia 2020 roku.

Kolejny etap nazwano zarządzającym, ponieważ wstępnie od początku 2021 roku Deutsche Bahn zapewni wsparcie w dziedzinie zarządzania.

Szacowany okres współpracy strategicznej rozważany przez strony wynosi 10 lat.

Strony uzgodniły również, że wprowadzenie współpracy nastąpi na bazie materiałowej i technicznej Ukrzaliznycy.

Jak informowaliśmy, 22 stycznia w Davos (Szwajcaria) podczas forum gospodarczego w obecności Premiera Ukrainy Ołeksija Honczaruka, minister infrastruktury Władisław Kriklij podpisał umowę intencyjną między Ministerstwem Infrastruktury Ukrainy a niemiecką firmą Deutsche Bahn AG w sprawie dalszej współpracy w branży transportowej i rozwoju AO „Ukrzaliznyca”.

DBE & C jest jedną z wiodących i największych firm inżynieryjnych w sektorze transportu. Firma zatrudnia około 5 tysięcy osób z 80 krajów.

prs


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2020 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-