UE pomoże Ukrainie w rozwoju energetyki odnawialnej - Ministerstwo Energetyki

UE pomoże Ukrainie w rozwoju energetyki odnawialnej - Ministerstwo Energetyki

Ukrinform
UE będzie wspierać Ukrainę w rozwoju energii odnawialnej i efektywności energetycznej.

Tak stwierdziła Europejska Komisarz ds. Energetyki Kadri Simson, podała służba prasowa Ministerstwa Energetyki i Ochrony Środowiska Ukrainy.

„Po negocjacjach w sprawie tranzytu gazu Ukraina może skupić się na energii przyszłości, rozwoju energii odnawialnej i efektywności energetycznej. UE zapewni wsparcie”, powiedziała Simson podczas spotkania z delegacją ukraińską pod przewodnictwem Ministra Energetyki i Ochrony Środowiska Ołeksija Orżela.

Ministerstwo zauważyło, że w kontekście proregatyw UE zgodnie z zawartą umową w sprawie Green deal, aby Europa była neutralna dla zmian klimatycznych, Ukraina opracowuje również koncepcję „zielonej” transformacji energetycznej i planuje wprowadzić podatek od emisji dwutlenku węgla, z którego środki zostaną przeznaczone na efektywność energetyczną.

Z kolei Orżel podziękował Simson za wsparcie w trójstronnych negocjacjach gazowych.

Przypomnijmy: Kadri Simson zastąpiła 1 grudnia 2019 roku Komisarza Marosza Szefczowicza. Wcześniej była Ministrem Gospodarki i Infrastruktury Estonii.

prs


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2020 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-