Ukraińcy zajmują drugie miejsce na świecie pod względem wzrostu zamówień na AliExpress

Ukraińcy zajmują drugie miejsce na świecie pod względem wzrostu zamówień na AliExpress

Ukrinform
Liczba zamówień Ukraińców na AliExpress w przeciągu 10 miesięcy obecnego roku wzrosła o 70%, co jest drugim wskaźnikiem wśród innych krajów.

Zostało to ogłoszone na stronie internetowej ukraińskiego krajowego operatora pocztowego Ukrpoczta.

„Liczba zamówień Ukraińców na AliExpress w pierwszych 10 miesiącach obecnego roku wzrosła o 70%. To spowodowało, że Ukraina zajęła drugie miejsce pod względem wzrostu na tej platformie. Pod względem całkowitego kosztu towarów sprzedawanych na AliExpress w 2019 roku Ukraina znalazła się w pierwszej dziesiątce najlepszych krajów na świecie. Według całkowitego kosztu towarów sprzedanych na AliExpress w 2019 roku Ukraina weszła do TOP 10 krajów świata”, podano w oświadczeniu.

Według Ukrpoczty, ze względu na sprzedaż w listopadzie, ilość przesyłek wzrasta o ponad 70% w odniesieniu do średniej miesięcznej ilości przesyłek, co jest drugim wskaźnikiem wśród reszty świata.

W pierwszych trzech kwartałach 2019 roku Ukrpoczta dostarczyła już ponad 20 milionów przesyłek z Chin, a większość z nich to towary ze sklepów internetowych. Są zamawiane przez Ukraińców w wieku 24-35 lat, z których ponad połowa robi zakupy na AliExpress za pośrednictwem smartfona. Według platformy najpopularniejszymi kategoriami produktów są: „telefony i akcesoria”, „elektronika”, „produkty samochodowe”.

Towary z AliExpress są najbardziej poszukiwane przez mieszkańców kijowskiego, dniepropietrowskiego i charkowskiego obwodu. Ukrpoczta dostarczyła 56% paczek zamówionych przez Ukraińców z Chin do tych obwodów.

„Szybki wzrost ilości przesyłek z Chin związany jest z uruchomieniem Cainiao Super Economy specjalnie dla AliExpress, usługi dostawy przesyłek bez ich śledzenia, dla towarów o wartości do 2 USD oraz z częściowym śledzeniem przesyłek AliExpress Saver dla towarów o wartości do 5 USD. Umożliwiło to sprzedawcom AliExpress obniżenie kosztów towarów i zaoferowanie ukraińskim konsumentom bezpłatnej wysyłki. Według Ukrpoczty ponad 30% chińskich przesyłek to towary o wartości do 2 USD”, powiedział Ołeksandr Percowski, pierwszy zastępca dyrektora generalnego Ukrpoczty.

Ponadto w tym roku pojawiły się nowe oferty dla kupujących - możliwość zamówienia ze zniżkami nie tylko chińskich towarów, ale także produktów małych lokalnych sprzedawców z Włoch, Hiszpanii, Turcji i innych krajów.

W ubiegłym roku, w ciągu 24 godzin Worldwide Shopping Festival 11.11, który organizuje AliExpress, zostało zrealizowanych ponad miliard zamówień o wartości 30,8 miliarda dolarów.

11 listopada Chiny będą obchodzić Dzień Kawalera, a strony internetowe zorganizują wyprzedaż, która będzie kontynuowana z noworocznymi zniżkami w Czarny Piątek i Cybernetyczny Poniedziałek. W szczególności AliExpress zorganizuje Światowy Dzień Zakupów - na platformie dostępnych jest 10 000 000 produktów z 70 000 sklepów. Artykuły domowe, odzież, urządzenia ze zniżkami do 70% są dostępne z bezpłatną dostawą Ukrpoczty lub po kosztach minimalnych. Ogólnoświatowy festiwal zakupów Alibaba 11.11, organizowany co roku 11 listopada, to największa na świecie 24-godzinna wyprzedaż. W 2009 roku, kiedy odbył się pierwszy festiwal, sprzedano towary o wartości 7,8 miliona dolarów.

AliExpress to globalna platforma uruchomiona w 2010 roku.


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2020 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-