Ukraiński eksport do Austrii w ciągu ostatnich pięciu miesięcy wzrósł o 20%

Ukraiński eksport do Austrii w ciągu ostatnich pięciu miesięcy wzrósł o 20%

Ukrinform
Według statystyk austriackich w pierwszych pięciu miesiącach 2019 roku wzrost ukraińskiego eksportu do Austrii wyniósł 20%.

Zostało to ogłoszone przez Ambasadora Ukrainy w Austrii Aleksandra Szczerbę na jego stronie na Facebooku.

„Nawiasem mówiąc, w pierwszych 5 miesiącach 2019 roku wzrost ukraińskiego eksportu do Austrii wyniósł 20% (statystyki austriackie). Saldo jest dodatnie. Bądźmy optymistami!”, oświadczył Ambasador.

Jak wiadomo, 20 sierpnia ambasador Aleksander Szczerba spotkał się z nowym szefem oddziału Europy Wschodniej i Azji Środkowej austriackiej izby gospodarczej Gregorem Postlem.

„Tematem dialogu był dalszy rozwój stosunków ukraińsko-austriackich. Gregor Postl pracował wcześniej na Ukrainie przez 9 lat, w szczególności jako przedstawiciel handlowy Austrii, i przykłada dużą wagę do potencjału gospodarczego Ukrainy”, poinformowała ambasada Ukrainy w Austrii.

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2020 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-