Ukraina podwoi produkcję koncentratu uranu – Ministerstwo Energetyki

Ukraina podwoi produkcję koncentratu uranu – Ministerstwo Energetyki

Ukrinform
Komisja Ministerstwa Energetyki zatwierdziła projekt inwestycyjny przewidujący zwiększenie wydobycia rud uranu w kopalni w Nowokonstantinowsku (region kirowogradzki).

W rezultacie produkcja koncentratu uranu w GP SkhidGZK wzrośnie do 701 ton w 2021 r. wobec 336 ton w 2018 r., informuje służba prasowa Ministerstwa Energetyki.

„Na posiedzeniu Komisji Ministerstwa Energetyki w sprawie wyboru projektów inwestycyjnych wiceminister Julia Pidkomornaja zauważyła, że ​​jest to pierwszy krok w kierunku realizacji projektu inwestycyjnego, którego celem jest zmniejszenie zależności krajowej energetyki jądrowej od zagranicznych dostawców produktów uranowych, a także zwiększenie wydajności produkcji GP SkidGZK koncentratu tlenku uranu poprzez zwiększenie ilości wydobywanej rudy uranu w kopalni Nowokonstantinowsku ”, czytamy w raporcie.

Dyrektor GK „Paliwo jądrowe” Sergej Drobot powiedział, że realizacja tego projektu inwestycyjnego zwiększy produkcję rudy uranowej w kopalni w Nowokonstantinowsku z 200 do 500 tysięcy ton rocznie, a w rezultacie zwiększy produkcję koncentratu tlenku uranu do 701 ton w 2021 r. w porównaniu z 336 ton w 2018 roku

Realizacja projektu, według Drobota, zapewni zrównoważony rozwój regionu kirowogradzkiego.

Należy zauważyć, że projekt inwestycyjny odpowiada zadaniom i działaniom strategii energetycznej Ukrainy do 2035 r. „Bezpieczeństwo, efektywność energetyczna, konkurencyjność” oraz planowi działania na rzecz realizacji koncepcji państwowego ukierunkowanego programu gospodarczego na rzecz rozwoju kompleksu atomowo-przemysłowego do 2020 r.

Po spotkaniu komisje poparły propozycję realizacji państwowego projektu inwestycyjnego większością głosów.

Serwis prasowy przypomina, że ​​15 lutego 2019 r. w Regionalnej Administracji Państwowej Kirowogradu odbyło się spotkanie na temat pracy przedsiębiorstw przemysłu jądrowego w regionie, na którym w szczególności omówiono obiecujące plany zwiększenia produkcji koncentratu uranu, w szczególności poprzez realizację projektu inwestycyjnego „ Nowokonstantinowska kopalnia. Rozwój zdolności produkcyjnych ”, który zdał egzamin państwowy i otrzymał pozytywną opinię Ministerstwa Rozwoju Gospodarczego i Ministerstwa Energetyki.

Jak donosił Ukrinform, prezydent Ukrainy Petro Poroszenko powiedział, że Wschodni Zakład Górnictwa i Przetwórstwa dostarcza do 40% uranu na potrzeby ukraińskich elektrowni jądrowych. Celem strategicznym jest osiągnięcie 100% zabezpieczenia zapotrzebowania na surowce uranowe po konkurencyjnych cenach.

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2019 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-