Ukraina ma nadzieję otrzymać sprzęt obrony powietrznej i milion pocisków od swoich partnerów - Reznikow

Ukraina ma nadzieję otrzymać sprzęt obrony powietrznej i milion pocisków od swoich partnerów - Reznikow

Ukrinform
Sytuacja dotycząca rosyjskiej inwazji

Ukraina liczy na szybkie otrzymanie od europejskich partnerów sprzętu przeciwlotniczego i dodatkowej amunicji, w tym miliona pocisków kal. 155 mm.

O tym powiedział minister obrony Ołeksij Reznikow przed rozpoczęciem nieformalnego spotkania ministrów obrony państw członkowskich UE w Sztokholmie, przekazuje korespondent Ukrinformu.

„O naszych priorytetach będziemy rozmawiać z naszymi przyjaciółmi i partnerami, z ministrami obrony UE. Priorytetem numer jeden są systemy obrony powietrznej, podobnie jak amunicja, amunicja i jeszcze raz amunicja. Dlatego popieram inicjatywę mojego przyjaciela Hanno Pevkura (ministra obrony Estonii – red.) dostarczenia 1 miliona pocisków do systemów artyleryjskich kalibru 155 mm” – powiedział szef MON.

Podkreślił też znaczenie kontynuowania dostaw na Ukrainę bojowych wozów piechoty, czołgów Leopard i innych z „koalicji czołgów”, co pozwoli Ukrainie stworzyć „stalową pięść” i przygotować się do kontrofensywy.

Odpowiadając na pytanie o spowolnienie dostaw pomocy wojskowej z UE z powodu biurokratycznych procedur, Reznikow zauważył, że jako prawnik uważa za ważne przestrzeganie wszystkich procedur i zasad prawnych, ale jednocześnie należy wziąć pod uwagę fakt, że w czasie wojny szybkość dostaw odgrywa decydującą rolę.

„Jak powiedział nam (sekretarz generalny NATO) Jens Stoltenberg w Brukseli podczas ostatniego spotkania Rammstein, czas ratuje życie. Dlatego musimy jak najszybciej iść do przodu” – powiedział minister obrony Ukrainy.

Jak informowaliśmy, w dniach 7-8 marca w Sztokholmie odbywa się nieformalne spotkanie ministrów obrony UE pod auspicjami sprawującej prezydencję w Unii Europejskiej Szwecji. Jej kluczową kwestią jest przyspieszenie pomocy wojskowej dla Ukrainy. W pierwszej sesji spotkania uczestniczy minister obrony Ukrainy Ołeksij Reznikow.


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2023 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-