W Charkowie rosyjski pocisk zniszczył gmach uniwersytetu

W Charkowie rosyjski pocisk zniszczył gmach uniwersytetu

zdjęcie
Ukrinform
Sytuacja dotycząca rosyjskiej inwazji

W nocy najeźdźcy ostrzelali z terytorium rosji nowobawarski, kijowski, osnowiański rejon Charkowa, budynek wyższej uczelni został zniszczony.

Ołeh Siniegubow, szef Charkowskiej Obwodowej Administracji Wojskowej, poinformował o tym na Telegramie, donosi Ukrinform.

„Około 1 w nocy rosjanie ostrzelali rejon osnowiański, uderzając w otwarte terytorium. W nowobawarskim - w budynku administracyjnym część pomieszczeń została zniszczona. W rejonie kijowskim w wyniku ataku rakietowego faktycznie zniszczone zostały pomieszczenia wyższej uczelni, które widać na zdjęciu” – powiedział przewodniczący OAW.

Według niego, w ciągu dnia najeźdźcy ostrzeliwali powiaty izumski, charkowski, czugujewski, bogoduchowski w obwodzie charkowskim. Płonęły budynki mieszkalne, tereny otwarte, pola z pszenicą.

„W ciągu dnia 3 osoby zostały ranne w regionie: 2 – w powiecie  czugujewskim, wśród nich - dziecko w wieku 1 roku i 11 miesięcy oraz mężczyzna w wieku 64 lat. Bez hospitalizacji. 50-letni mężczyzna trafił do szpitala z Husarówki” – poinformował Siniegubow.

Jak informowaliśmy, od ponad miesiąca Charków jest co noc ostrzeliwany rakietami.

prs


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2022 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-